Mashtrim me ilaçin e veshkave, në treg me dy çmime. Hetim për abuzim
20/05/2019 19:33

Mashtrimi me çmimin e shitjes së ilaçit Soludamin nga kompania CFO Farma është shtrirë në të gjithë vendin. Të afërmit e të sëmurëve me veshka thonë se u është dashur të kufizojnë ushqimin e fëmijëve për të blerë ilaçin që shitet 180 herë më shtrenjtë se çmimi që duhet të ishte. Gazetarët tanë në rrethe gjetën fakte në vijim të denoncimit të Top Channel dy ditë më parë. Ndërkohë që në farmaci të njëjtin ilaç e gjen me etiketa false me çmim 1300 lekë dhe me etiketë të rregullt me çmim 74 lekë. E gjithë kjo skemë mashtrimi po hetohet nga autoritetet shtetërore, ndërsa janë grumbulluar fakte mjaftueshëm.

Makina në flakë në autostradën Tiranë Durrës
19/11 14:25
Mustangu mitik, në një version tërësisht elektrik
19/11 14:19
Shkodër/ Lutje e përbashkët dhe rrëfime, liderët fetarë takohen me delegacionin amerikan
19/11 12:56
Redjan Rrajës/ Kejvina Kthjellës i kthehet vetëm telefoni, prokuroria mban në sekuestro makinën
19/11 12:45
Elbasan/ Pa çati prej motit të keq, familja Shuli kërkon ndihmë
19/11 12:16
Trotuaret me gropa të Lezhës/ Në qytet e vështirë të ecësh natën
19/11 12:14
Rrugët me gropa të Elbasanit/ Në harresë edhe lagjet pranë qendrës
19/11 12:11
Reshje shiu dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
19/11 12:11
182 km/h në hyrje të Tiranës, policia: Është e papranueshme
19/11 11:37
Cakaj pret Linde në Tiranë: BE diskriminuese ndaj Kosovës
19/11 10:59
“Non grata” nga Meta, Boshardt: OSBE është për dialog
18/11 23:03
Bushi dhe Bogdani kujtojnë kur nisën karrierën: Së fundi Tirana po krenohet për shumë gjëra
18/11 22:05
Deklarimi në Top Channel. I dërguari Trump për fenë: Deradikalizimi i vështirë
18/11 20:48
Pasi siguroi vazhdimësinë e portës kuqezi, Foto Strakosha ka një mesazh
18/11 19:58
Viruset po bëhen rezistentë/ Mjekët: Kujdes me antibiotikët, mos i përdorni pa vend
18/11 19:42
Hashash në shkollë/ Shitet pranë shkollës së turizmit në orën e pushimit
18/11 19:41
AKU bllokon helmet e ndaluara/ U kapën në doganën e Hanit të Hotit, kthehen mbrapsht
18/11 19:35
Radhë rraskapitëse në hipotekë në Vlorë/ Nuk regjistrohen pronat me vendim gjykate
18/11 17:50
“Kombëtarja” mbjell pemë, Veliaj bën bashkë legjendat e futbollit shqiptar
18/11 16:08
Taksat për të dypunësuarit, Tatimet bëjnë gati modelin e ri. Nis nga një janari
18/11 15:47