Maqedoni, riformatohet qeveria e Zoran Zaevit
02/06/2018 12:10

Kabineti qeveritar maqedonas u riformatua pak para mesnatës. Katër vende ministrash dhe po aq zëvendësministra ndryshuan në ekzekutivin e Zoran Zaevit.

Kandidati për kreun e KE-së, Weber: Europa, e paplotë pa Ballkanin
18/03 10:01
Ministri i Maqedonisë së Veriut viziton Greqinë, kontestohet nga Agimi i Artë
16/03 15:05
“Tirana nuk e ndihmoi Gruevskin”. Zaev flet ekskluzivisht për Top Channel
13/03 20:23
Në Luginën e Preshevës, aty ku basketbolli mposht ndasitë etnike
12/03 20:17
Maqedoni e Veriut, dënohet me 3 vjet burg kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi
08/03 15:44
Shkup, hiqet përkufizimi “maqedonas”
07/03 10:04
Kreu i ri i Tuzit: Administratë që flet shqip
04/03 12:13
Maqedonia e Veriut, Pendarovski zyrtarizohet si kandidat për president
04/03 09:58
Mali i Zi / Nikë Gjeloshaj fiton zgjedhjet e para për komunën
04/03 09:26
Edhe Tuzi me drejtues shqiptar
04/03 09:23
Nikë Gjeloshaj intervistë për Top Channel: T’u japim mesazh bashkimi të gjithë shqiptarëve
03/03 20:33
Minutat e fundit të votimit në Tuz, kandidati shqiptar i bindur për fitoren
03/03 19:47
Nik Gjeloshaj: Merrni pjesë në këtë vendim historik, Malësia do triumfojë në Tuz
03/03 14:38
Pendarovski për President; Kandidati i përbashkët i LSDM dhe BDI
02/03 12:35
Taksa 100 %, delegacioni i BE takon deputetët e listës serbe
02/03 09:39
Bojkotet opozitare në rajon, analistët flasin për “Pranverë ballkanike”
28/02 11:51
Eksperti gjerman për Ballkanin, apel qeverisë dhe opozitës
27/02 12:23
Franca ngurron për Ballkanin: Gjendja e BE-së nuk lejon anëtarësime të reja
25/02 23:25
Ekstremizmi i presidentit grek, kritika Shqipërisë për çështjen çame
25/02 12:22
Daçiç, kundër ministrit të tij: Putin, dakord me kufirin mes serbëve e shqiptarëve
22/02 15:56