Luksemburgu, vendi i parë në botë me transport publik falas
06/12/2018 15:12

Luksemburgu do të bëhet i pari vend në botë me transport publik tërësisht falas. Planet e prezantuara nga qeveria e koalicionit, e udhëhequr nga kryeministri Xavier Bettel, do të bëjnë që trenat, tramvajet dhe autobusët të operojnë pa bileta, duke filluar nga vera e ardhshme.

Ndahet nga jeta ikona e modës, Karl Lagerfeld
19/02 15:27
Not kundër celulitit; Të rinjtë rusë e ushtrojnë në ujëra të akullta
19/02 14:32
Në Shtëpinë Tonë/ Karikaturat
19/02 12:06
Jeta personale e Gjergj Kaçinarit dhe marrëdhëniet e tij me të atin
18/02 21:53
Java londineze e modës, shpërthime ngjyrash në pasarela
18/02 21:01
Po vjen superhëna! Më e shndritshme se kurrë gjatë 2019-s
18/02 20:44
Voilà – Traditat më të çuditshme në planet
15/02 19:15
Voilà – Rimodelimi i vetullave nga personazhet Vip
15/02 19:15
Voilà – Mihrije Braha dhe Naim Abazi Intervista
15/02 19:15
Voilà – Kush janë personat më të pasur në botë?
15/02 19:15
Wake Up/ Klint Çollaku: Kënga “Kush të do” përjetim personal
15/02 13:25
Revolucion në WhatsApp, hyrja në grupe vetëm me leje
15/02 13:11
Cilat janë frutat e ballkonit? Emisioni “Në Shtëpinë Tonë” ju sjell disa sugjerime
15/02 11:43
“Thuaja me një lule”
14/02 14:15
Në shtëpinë tonë/ Karbohidratet, nutricionistja: Ja përse janë të rëndësishme në dietën ditore
14/02 11:48
Në shtëpinë tonë/ Infeksionet urinare dhe vaginale, mjekja: Kujdes nga tualetet e lokaleve
14/02 11:44
Wake Up/ Olesia Leço: Pse është kthyer 14 shkurti në një “gllabërues” parash?
14/02 10:59
Wake Up/ Alda Bardhyli: Librat më të bukur të dashurisë që mund të dhuroni
14/02 10:54
Wake Up/ Rikthimi i Nertila Kokës, këngëtarja rrëfen jetën në Suedi
13/02 11:52
Top Show/ Valer Kolnikaj: 15-vjeçarja, “fantazmë”! Askush nuk e njeh në Malësinë e Madhe
13/02 11:14