Luftëtari, gati marrëveshjen/ Drejtuesit flasin për Gjirokastër “të madhe”
18/01/2020 13:14

Sikur të mos mjaftonin problemet në mbarëvajtjen sportive të skuadrës së Luftëtarit, për gjirokastritë ka mbërritur dhe një penalizim nga FIFA për merkaton e dimrit, për shkak të mos shlyerjes së detyrimit ndaj brazilianit Mark Aurelio. “Me 99% kemi arritur një marrëveshje me lojtarin, por edhe nëse nuk ja dalim do të tentojmë të vazhdojmë kampionatin me lojtarët që kemi”, shprehet Artur Dade. Aktualisht Luftëtari është në vendin e parafundit me 11 pikë pas 17 javësh dhe 10 pikë larg vendit të tretë nga fundi që është sërish një zonë jo e sigurtë për qëndrimin në kategori, por drejtuesit e skuadrës gjirokastrite flasin ndryshe përtej çfarë thotë tabela e renditjes. “As e diskutojmë mbijetesën, kemi bere merkato te mire”, shton ai më tej. Ndërsa trajneri i ri i skuadrës Gjirokastrite, Nikolin Coclli është më me këmbë në tokë sa i përket objektivëve real sportiv.

“Haklajt e Tropojës” rekord klikimesh/ Tre pjesët e Top Story, në pak ditë 1 milionë shikime në Youtube
21/02 20:21
Tenton të kalojë kufirin me kanabis dhe armë në makinë, arrestohet 35 vjeçari
21/02 20:09
AMA amniston piratët/ Kërkon mbylljen e 17 adresave nga 89 që paditi Digitalb
21/02 19:56
Mbetje të rrezikshme nga Italia/ Bllokohet trageti, 6 të arrestuar. Groposeshin në Vlorë
21/02 19:46
Rama: Do marrim punëtorë nga jashtë, këta të rrinë të pinë kafe me lekët e babës se janë juristë
21/02 19:27
Tiranë, turizmi në rritje/ Veliaj: Vitin e kaluar më shumë turistë sesa banorë
21/02 16:04
Vrau vëllain dhe e raportuan si vetëvrasje, arrestohet 38-vjeçari në Shkodër
21/02 15:47
Karnavale në prag pranvere! Eventet gjatë fundjavës në Gjirokastër dhe Shkodër
21/02 15:46
Goditje e lojërave të fatit/ Policia superaksion në 8 qarqe të vendit, 115 persona në pranga
21/02 15:33
Letër Ramës për pallatin/ Kompleksi me 264 u dëmtua nga tërmeti, firma falimentoi
21/02 15:28
Me foto sëmundjesh kundër duhanit! Cigaret në Shqipëri do shiten me imazhet e rënda
21/02 15:26
Mediat italiane “jehonë” bllokimit të mbetjeve të rrezikshme: Janë realizuar të paktën 15 porosi
21/02 15:18
“Prodhimet tona nuk po shiten”/ Lushnje, fermerët zënë rrugët
21/02 15:16
Aksioni i policisë dhe prokurorisë/ Drejtori i përgjithshëm i policisë tregon rezultatet
21/02 13:53
Karnavale në Shkodër/ Kulmi i festës, djegia e dordolecit që “largon” të këqijat
21/02 13:39
Vizioni për shëndetësinë/ PD organizon tryezë me ekspertët
21/02 13:38
240-vjetori i Teqesë së Zallit, që shërbeu edhe si strehë e patriotëve…
21/02 12:36
Vlorë/ Flet bashkëshortja e të arrestuarit për mbetjet e rrezikshme: Ja çfarë kishte brenda qeseve
21/02 12:31
Dëmtimi i kishës nga tërmeti/ Laç, strehohen banorë pa shtëpi
21/02 12:27
Ekstradohet terroristi i ISIS/ Ikën në Rusi, hyri në Shqipëri si emigrant nga Siria
21/02 12:19