Lufta ndaj kancerit- Shkencëtarëve u lind një ide e re!
21/10/2019 16:10

Shkencëtarët britanikë dhe amerikanë kanë bashkuar forcat për të kërkuar shenjat më të hershme të kancerit në një përpjekje për të pikasur dhe trajtuar sëmundjen para se ajo të shfaqet.

Betohet edhe Fiona Papajorgji, Gjykata Kushtetuese me 4 anëtarë të rinj
14/11 20:22
Debati mbi dekretin/ Xhaferllari betohet para Metës si gjyqtare e ‘Kushtetueses’
14/11 20:09
Fermë në sheshin “Skënderbej”/ Për dy ditë 400 fermerë në një panair
14/11 19:46
Betohet Elsa Toska, gjyqtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese
14/11 19:40
Mësim për mjedisin, nxënësit: Mësuesit e neglizhojnë
14/11 16:04
Në Shqipëri, 80 mijë diabetikë/ Çdo vit shtohen 4000 raste të reja të sëmundjes
14/11 15:56
Kryeprokurori, në krye Olsian Çela/ KLP rendit të dytën Arta Markun e në fund Fatjona Memçaj
14/11 15:49
Shkatërrime si nga Tsunami/ Në bregdet deti merr para ndërtimet pranë tij
14/11 15:44
George Frendo thirrje politikës: Dialogoni me njëri-tjetrin. Martirët e kanë larë Shqipërinë me gjak
14/11 15:41
Mbërrin trageti turistik për shëtitjet në ujërat e Ohrit
14/11 15:32
Alvin për “Top Model”/ Ndryshimi i vogëlushit vetëm pak ditë pasi u bashkua me familjen
14/11 15:20
Ekskluzive/ “Valbona iku nga dhuna”. Rrëfimi i gjyshit të Alvin nga nëna: Ai më kërkonte mua
14/11 15:15
Siguria rrugore/ Policia e Kukësit, orë edukative me nxënësit
14/11 13:59
Gara për kryeprokuror/ Pikëzimi për Markun, Memcaj, dhe Çelën
14/11 13:07
Gjobë fabrikës për ndotje/ Shkelje te fabrika e lëkurëve, gjobitet 500 mijë lekë
14/11 12:32
Braktisen shkollat dhe vendbanimet/ Më pak klasa të para në Mallakastër
14/11 12:31
Profesionet më stresues/ Te psikiatri shkojnë më shumë ekonomistët, mjekët, mësuesit, arkitektët dhe gazetarët
14/11 12:21
Me 203 km/h në autostradë/ Policia heq 28 patenta në Tiranë-Elbasan
14/11 12:17
Në shkollë me cigare, duhanpirja ka prekur edhe moshat e vogla
13/11 20:48
Ligj i ri për portalet, regjistrim me detyrim. Gjoba të rënda për ‘fake news’
13/11 20:39