Londër, sulm pranë xhamisë. Një i vdekur, 10 të plagosur
19/06/2017 00:00

Në Britaninë e Madhe ka pasur shumë tolerancë këto vitet e fundit ndaj terrorizmit. Duke iu referuar incidentit të “Finsbury Park”, kryeministrja Theresa May deklaroi se incidenti ishte i një linje me të gjitha aktet e tjera terroriste, si dhe një sulm i neveritshëm ndaj lirisë së kultit.

Kuotat për emigrantët, Tusk: Ndarëse dhe joefektive
14/12 21:38
Putin: Kundërshtarët e Trumpit po dëmtojnë vetë
14/12 20:31
“Mjekët pa kufij”, mbi 6.700 të vdekur mes “Rohingya”-ve
14/12 16:37
Ngrohet arktiku, shkencëtarët ngrënë alarmin
13/12 12:14
Goditje për Trump, fiton demokrati në Alabama
13/12 11:28
Po vijnë jashtëtokësorët?!
13/12 11:06
Kina përgatitet për “më të keqen”
12/12 20:49
Trump firmos urdhrin për NASA-n: SHBA, sërish në Hënë
12/12 20:27
Pakti për klimën, Macron: Trump do të ndryshojë qëndrim
12/12 20:22
Edhe Donald Trump akuzohet për ngacmime seksuale
12/12 17:02
Përleshje në Katalonjë, Madridi “plaçkit” veprat e artit
12/12 16:50
Londër “siberiane”, acari shkakton kaos në Britaninë e Madhe
12/12 14:12
Emigrantët në Europë, AI: Edhe qeveritë fajtore për abuzimin
12/12 13:56
Sulmi në Nju Jork, Trump: Politikë e ashpër emigracioni
12/12 11:33
Shpërthimi në Nju Jork, identifikohet autori i ndaluar
11/12 20:48
Putin viziton Sirinë, njofton tërheqjen e pjesshme të trupave ruse
11/12 14:17
“Edhe BE të njohë Jeruzalemin!”
11/12 13:08
Art nga burgu famëkeq i Guantanamos
10/12 15:42
“Pew”: Myslimanët në Europë, në rritje!
10/12 15:40
Egjipt, zbulohen dy varre të reja. Shpresë për ripërtëritjen e turizmit
10/12 12:27