Lindje/ Perëndim – Muri i Trumpit, a do të funksionojë apo jo?
04/03/2019 14:34

Mure nga këto që ndajnë kombe, ka pasur në të gjithë historinë e njerëzimit, por ai që Donald Trumpi kërkon të ndërtojë në kufirin me Meksikën është padyshim më i përfoluri i ditëve tona. Që në fillimin e fushatës për Shtëpinë e Bardhë, miliarderi i pasurive të patundshme bëri disa premtime të cilat është përpjekur t`i mbajë, por për tek njëri prej tyre hodhi më shumë pasion se tek të tjerët: tek Muri!! Gjëja e parë që dikujt i shkon në mendje sot kur flitet për presidencën e manjatit nju jorkez është padyshim struktura, e cila në imagjinatën e shefit të shtëpisë do të frenojë vërshimin e emigrantëve të paligjshëm, drogat e kriminelët, ajo që tërhoqi brohoritjet e përkrahësve të ngazëllyer, por dhe kritikat pafund te kundërshtarëve politike dhe eksperteve, të bindur se sipërmarrja donkishoteske e presidentit të tyre, është vetëm për të çuar para dëm.

Top News – Conte për italianët: Meritojmë të buzëqeshim sërish!
04/06 13:09
Top News – Putin shpall gjendjen e jashtëzakonshme pas derdhjes së naftës në Arktik
04/06 13:06
Top News – Protestat në SHBA, Trump: Gati “ligjin e rebelimit”
04/06 12:57
Top News – Covid, shokon Bolsonaro/ ‘Një ditë do vdesim të gjithë’
03/06 19:34
Top News – Lehtësohen udhëtimet/ Pas Gjermanisë, edhe SHBA
03/06 19:29
Top News – Shpërthen virusi/ Maqedoni, 101 raste në 24 orë
03/06 17:26
Top News – Ndotja e ajrit në Kinë/ U rikthye në nivelet para Covid 19
03/06 17:17
Top News – Shtëpia ku lindi Hitleri/ Austria do ta ‘neutralizojë’
03/06 17:16
Top News – Udhetimet jashtë vendit/ Gjermania shfuqizon paralajmerimet
03/06 17:14
Top News – Zbulimi i shkencëtarëve: Ajri më i pastër në të gjithë globin …
03/06 15:04
Top News – Testohet ibuprofeni, a është efikas ndaj koronavirusit?
03/06 14:12
Top News – Vrasja e njeriut me ngjyrë, Nju Jork-u del jashtë kontrollit
03/06 14:01
Top News – Koronavirusi në Evropë, shqetësime në Francë dhe Gjermani
03/06 13:55
Top News – Ikën Grenell… I jep lamtumirën Gjermanisë
03/06 13:49
Top News – Emergjenca Covid-19/ Pendohet Suedia, duhej të kishim marrë masa…
03/06 13:41
Top News – Italia hap kufijtë për turistët
03/06 13:08
Top News – Akuzohet për mashtrim/ Turqi, Idrizi rrezikon 10 vite burg
03/06 00:32
Top News – Bunkeri i Donlad Trump/ Çfarë fshihet poshtë shtëpisë së bardhë
02/06 19:46
Top News – OBSH akuzon Kinën/ Del dokumenti sekret i Covid 19
02/06 19:19
Top News – Kompanitë e huaja/ Rriten izraelitët, bien Grekët
02/06 18:33