Lindje-Perëndim: Greqi-Turqi, erë lufte në Mesdhe!!
12/07/2019 15:39

Shtetet e Bashkuara dhe blloku europian e kishin ngritur zërin të shqetësuara se mos presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ndez shkëndijat e një konflikti në detin Egje e Mesdheun lindor, me sytë nga ishujt grekë e Qipro, por rreziku duk sikur u bë më i prekshëm kur këtij kori sërish iu bashkua dhe ish-kryeministri grek, Kostas Simitis.

Eventi i rrallë/ Mërkuri “sfilatë” para Diellit
11/11 20:13
Presidenti kinez vizitë dy ditore në Athinë
11/11 20:03
Tërmet 5.4 ballë në Francë, 4 të lënduar
11/11 20:00
Dita e beqarëve, rekord shitjesh në “Alibaba”
11/11 19:51
Drogë nga deti, pako kokaine në plazhet franceze
11/11 19:48
Turqia kthen përkrahësit e IS-it në Evropë
11/11 17:54
Zjarret në Australi, kërcënim “katastrofik”/ Shpallet gjendje e jashtëzakonshme
11/11 17:53
Hong Kong, plagoset rëndë protestuesi
11/11 17:49
Ish-ambasadorja Nikki Haley kritikon shkarkimin e Trump
11/11 17:20
Liga e legjendave/ “FunPlus Phoenix” nga Kina fiton titullin
11/11 17:11
Shtëpia-kapsulë, parukierja që jeton në 3 metra katrorë
11/11 17:08
Presidenti bolivian, Evo Morales jep dorëheqjen pas 14 vitesh në pushtet
11/11 16:06
Mali i zi blen autoblinda amerikane/ Kontingjenti i parë me “Hummer” vitin e ardhshëm
11/11 13:32
Viktima nga zjarret në Australi/ 100 vatra flakësh brenda tri ditësh
10/11 20:52
Trump takon Stoltenberg/ Në fokus, shpenzimet ushtarake të NATO-s
10/11 15:20
Nëse hani më pak, do të jetoni më shumë
09/11 18:58
Tridhjetë vjet nga rënia e murit të Berlinit, Merkel: Europa duhet të mbrojë demokracinë dhe lirinë
09/11 18:55
1 ton çokollatë, për ndërtimin e murit të Berlinit
09/11 18:51
Ish-ministrat e Jashtëm, letër krerëve të BE: Kjo është një shenjë paralajmëruese për trazira
09/11 18:48
Ylli i garave BMX, aventurë në Danimarkë
09/11 16:14