“Letra anonime” – Një skenar intrige i Nadir Çaushollit për të shantazhuar median – Top Story
18/04/2019 12:10

Top Story duke iu referuar rasteve konkrete, dokumenton dëmet dhe pasojat që kanë pasur dhe kanë akoma në ditët e sotme letrat anonime. Gjithë dokumentari ndërtohet mbi skemën intriguese që biznesmeni Nadir Çausholli ndërton përmes një letre duke keqpërdorur emrin e Autorit të "Top Story" Endrit Habilaj, për të nxitur kështu konflikt me pronarin e medias Ora News, Ylli Ndroqi. Top Story zbërtheu përmes videove dhe fakteve të gjithë skemën e dërgimit të letrës nga Nadir Çausholli, e cila në përmbajtje letra ishte fyese, denigruese dhe shantazhuese ndaj Zotit Ndroqi. Në pjesën e dytë të dokumentarit Top Story solli se si Nadir Çausholli përdori një portal për të shpifur ndaj Top Channel. Përmes fakteve Top Story vërteton se një pseudo-shkrim i botuar tek syri.net nuk qëndron dhe është shpifës. Gjithashtu Top Story përmendi rastes si si përmes letrave dhe mashtrimeve, njerëz të panjohur përdorin emrat e njohur për publikun, për të përfituar financiarisht si emrin e Arbër Hajdari, themelues i Fundjava Ndryshe, emrin e Sidrit Bejleri apo emrin e Arian Çani. Në pjesën e 3 të emisionit, Top Story solli 4 personazhe të cilët rrëfejnë jetën e tyre, se si e kanë pësuar dhe se si janë dënuar me burg në kohën e komunizmit vetëm për shpifje.

“Liqenet mbi Vjosë” – Dy hidrocentrale po zhdukin lumin më të egër në Europë – Top Story
24/06 00:01
“Turizmi i rrezikuar” – Nga jugu në veri, si po falimentojnë hotelet dhe bujtinat – Top Story
17/06 00:01
“Ligji 7501” – Batërdia me pronat, mbivendosjet, vllavrasjet dhe tjetërsimet – Top Story
10/06 00:14
“Trafiku i Arabëve”, Pj.2 – Zbërthehet përfshirja e drejtuesëve të lartë të Policisë – Top Story
03/06 00:07
“Trafiku i arabëve”, Pj.1 – Qindra kompani fantazëm në Shqipëri, nga investitorë të rremë– Top Story
27/05 01:08
“Çmimi i ndërtimit”-Kush janë blerësit e kullave në Tiranë, që shkojnë deri në 4000 €/m2 – Top Story
20/05 00:01
“Trimat e Kumanovës” – Kush e inskenoi konfliktin dhe si u tradhëtuan ushtarët e UÇK-së – Top Story
13/05 00:01
“Viktimat e virusit” – Histori të dhimbshme të atyre që humbën jetën nga Covid – Top Story
06/05 00:01
“Brenda Covidit” – Pamje të patransmetuara të pavionit infektiv dhe rrëfime ekskluzive – Top Story
29/04 00:01
“Të paralizuar nga Corona” – Virusi që po vret ekonominë dhe jetën sociale në Shqipëri – Top Story
18/03 00:01
“Alarmi i Coronavirusit”- Si po përhapet me shpejtësi virusi në Shqipëri,nga pacienti zero-Top Story
10/03 22:09
“Gjiri i Lalzit” – Si u zaptuan tokat nga kriminelët, politikanët e deri tek oligarkët – Top Story
03/03 22:57
“Mashtrimi me pilula” – Recetat e pacientëve mbushen me suplemente fiktive – Top Story
25/02 22:15
“Haklajt e Tropojës”, Pj.3 – Ekskluzive, si u tradhëtua Fatmir Haklaj nga kunati i tij – Top Story
18/02 22:03
“Haklajt e Tropojës”, Pj.2 – Vrasja e Azem Hajdarit dhe konflikti me fisin Hyka – Top Story
11/02 22:00
“Haklajt e Tropojës”, Pj.1 – Flet ekskluzivisht Zylfie Haklaj, si nisi seriali i vrasjeve -Top Story
04/02 22:00
“Muxhahedinët e Shqipërisë” – Rrëfime të rralla dhe pamje ekskluzive të kampit në Manëz – Top Story
28/01 22:10
“Bandat e Lushnjes” – Lufta e përgjakshme mes Aldo Bares dhe Artur Dajës, mbi 50 viktima – Top Story
21/01 22:00
Top Story – “Shqipja e rrezikuar” – Mbi 500 mijë fjalë të huaja, kanë deformuar gjuhën tonë
14/01 22:00
Top Story – “Vjedhje me tendera” – Ja si grabiten 300 mln euro çdo vit nga institucionet
07/01 22:00