Lagjja e ndarë nga uji në Durrës. Një pjesë e banorëve, ujë me fekale
21/05/2019 13:09

Afrimi i stinës së nxehtë sjell në Durrës edhe shqetësimin për furnizimin me ujë. Por në këtë fillimsezoni, afro 2.000 banorë të qytetit po furnizohen me më shumë orë ujë, falë investimeve të bëra në rrjetin e ujësjellësit. Madje për herë të parë, një pjesë e vogël e “lagjes nr. 8” po furnizohet me ujë 24 orë në ditë.

Wake Up/Studimi:Në kampe verore, fëmijët rriten më të lumtur dhe të shëndetshëm
21/06 12:38
Banorët e Fierit ankohen, gropat ekologjike po i rrezikojnë jetën
18/06 05:43
Presion amerikan mbi gjigantin kinez “Huawei”
17/06 21:54
Testohen farat hibride/ Rezistencë ndaj sëmundjeve dhe më shumë prodhim
17/06 16:23
Punime në sezon plazhi/ Te Shkëmbi i Kavajës, vonesa për shkak të lejes nga bashkia
17/06 16:21
“Verë dhe portokalle”/ Spektakli i humorit shkon në Vlorë
17/06 12:34
Çelet me ceremoni festive dhe panaire sezoni turistik në Pogradec
15/06 03:00
Kampet verore në Elbasan, Qendrat i hapin për fëmijët që s’i përballojnë dot me para
14/06 13:08
Katastrofa ekologjike në Zharrëz; Banorët i japin AlbPetrolit projektin e tyre për pastrim
14/06 12:54
“Të gjithë për Korçën”, koncerti i madh maratonë për bamirësi
14/06 03:46
Hajdutët e kishave/ Në pak ditë grabiten disa objekte kulti
12/06 15:58
“Portokalli” në Berat/ Show i humorit argëton qytetarët
11/06 13:27
Vrap, not dhe çiklizëm/ Gërshetimi i tre disiplinave për të dytin vit në tiranë
09/06 20:26
Lutje në kishë për krizën
07/06 20:46
Lista e re e barnave s’është miratuar. Kompanitë farmaceutike përfitojnë nga kursi i këmbimit të euros
06/06 22:13
Nesër nisin provimet. Maturantët do të testohen për njohuritë e gjuhës së huaj
06/06 22:00
Provimet e maturës/ Të premten 36 134 maturantë japin “gjuhën e huaj”
06/06 16:36
Rruga e qeseve drejt detit/ Ndotja në pyllin dhe bregdetin e Semanit jo vetëm nga lumi
06/06 13:25
“Të mjerët” për bamirësi/ Vihet në skenë nga nxënësit në Korçë. Të ardhurat për familjet e Floqit
06/06 13:17
Zhvatja nga spitalet private. Neglizhenca që çoi gruan në vdekje klinike dhe 6 vjet betejë me gjykatën
04/06 20:25