Kuba, rrëzohet avioni i ngritur nga Havana me 104 vetë në bord
18/05/2018 20:57

Një avion “Boeing 737” i linjës kombëtare ajrore të Kubës, “Cubana de Aviacion”, me 104 vetë në bord, është rrëzuar vetëm pak pasi ishte ngritur në fluturim nga Aeroporti ndërkombëtar “Jose Marti” i Havanës, lajm që raportohet nga televizioni shtetëror kuban këtë të premte.

Testimi i raketave bërthamore nga Koreja e Veriut, Trump: Nuk jam i shqetësuar
26/05 14:06
Europa voton për Parlamentin, miliona zgjedhës i drejtohen kutive në 21 shtete
26/05 13:29
Spanjë, rituali i vrasjes së demit, i lëvduar dhe kritikuar
25/05 22:09
Zgjedhjet europiane, populistët kundër zgjerimit dështojnë në Holandë
25/05 17:02
Shkolla në flakë, 19 nxënës humbin jetën në Indi
25/05 17:00
Viktimat sulmojnë grabitësit
25/05 14:41
Trump: 1500 trupa në Lindjen e Mesme
25/05 12:17
Hahn po mendon shtyrjen e publikimit të pakos së zgjerimit në BE
24/05 21:55
Dorëheqja e kryeministres May, “Brexit” rrezikon të komplikohet edhe më shumë
24/05 16:34
Shba, ultimatum Turqisë. “Jo armë ruse, blini raketat amerikane”
24/05 15:28
Elon Musk çon në hapësirë 60 satelitët e parë për internet të shpejtë
24/05 15:14
Protestë globale për klimën/ Miliona të rinj protestojnë sot në 110 vende të botës
24/05 15:12
Pa gjumë në Berlin! Bilbilët “pushtojnë” parqet
24/05 13:03
“Trafik” në Everest, qindra alpinistë presin radhën për t’u ngjitur në majë
24/05 12:56
E përlotur, kryeministrja britanike jep dorëheqjen
24/05 12:53
Kina po shpon ozonin/ Po lëshon në atmosferë gazin që shkatërron shtresën mbrojtëse
23/05 15:49
Nisin zgjedhjet europiane/ Britanikët dhe holandezët në kutitë e votimit
23/05 15:22
Porche i vjetër në ankand/ Automjeti i rrallë pritet të shitet 20 milionë dollarë
23/05 12:40
Meksikë, ankand me makinat luksoze të konfiskuara
23/05 12:38
Banorët mbrojnë ujëvarën/ Dibër, kundër projektit për HEC në lumin e Setës
23/05 12:37