“Kthim sa më të shpejtë që të të mposht me ndershmëri”, Jonanoviç i shkruan presidentit Vuçiç
18/11/2019 17:47

Politikani serb që e njeh pavarësinë e Kosovës, dhe që vazhdon ta mbështesë atë, Çedomir Jovanovic, reagoi pas lajmit se presidenti Aleksandar Vucic ishte shtruar në spital me probleme kardiake. Jovanovic ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale ku shihet pranë Vuçiçit, dhe e ka shoqëruar me një koment. Jovanoviç uron që kreu i shtetit të kthehet shpejt në detyrë, në mënyrë që ta mposhtë, siç thotë ai, me ndershmëri. Ai i ka dëshiruar kthim sa më të shpejtë Vuçiçit në detyrën e tij, në mënyrë që, siç është shprehur vetë Jovanoviq, ta mposhtë me ndershëmi. “Ne kemi qenë këtu për 25 vjet, deri më sot të gjithë në vendin që ai zgjodhi, ai ishte gjithmonë një kundërshtar serioz, unë dua që ai të kthehet sa më shpejt që të jetë e mundur që ta mposht me ndershmëri”, ka qenë mesazhi i politikanit serb. Vetë Vuçiç përmes Instagramit njoftoi se do të jetë në punë me kohë të plotë duke filluar nga e hëna. Presidenti 49 vjeçar, po mbahet në spital në vëzhgimin e mjekeve. Ish ultra nacionalisti që pretendon të jetë shndërruar në një reformator pro evropian, ka qenë pjesë e Partisë Radikale Serbe të drejtuar nga ultra nacionalisti Vojislav Sheshel deri në vitin 2008. Gjatë luftës në Kosovë, Vuçiç shërbeu si ministër për informim në qeverinë e Sllobodan Millosheviç, e ka mbajtur dhe freret e ekzekutivti të vendit në 2014, përpara se tre vjet më vonë, të zgjidhej president.

Top News – Shtetësia Amerikane/ Numër rekord heqjesh dorë
10/08 13:04
Top News – Zgjedhjet në Bjellorusi/Lukashenko festë, opozita protestë
10/08 12:38
Top News – Covid- 19 rikthehet në Evropë… Por, jo në Itali
10/08 12:24
Top News – Protesta në Liban/ Ndërkombëtarët, 298 mln USD ndihma
10/08 12:16
Top News – Covid-19 në Australi/ Numër i lartë viktimash që nga fillimi i pandemisë
10/08 12:16
Top News – Edhe Twitter në lojë/ Interes për blerjen e “TikTok”
10/08 12:07
Top News – Rritja e infektimeve/ Maskat të detyrueshme në Paris
10/08 11:57
Top News – SHBA, kompanitë nxisin votuesit/ Zgjedhjet presidenciale
09/08 19:09
Top News – Broadway mbyll perdet/ Të paktën deri dimrin e 2021
09/08 18:49
Top News – Kamping në qiell/ Mbi ndërtesën më të lartë në Seul – Pa komente
09/08 16:49
Top News – Vaksina për të varfrit/ Bill Gates investon 150 mln usd
09/08 16:41
Top News – Adhuruesit e diellit/ Britani, pushtojnë brigjet e detit- Pa komente
09/08 16:31
Top News – ‘Qyteti i të vdekurve’/ Egjipt-zëvendësohet nga autostrada- Pa komente
09/08 16:29
Top News – Një mijë tullumbace/ Në nder të viktimave të pandemisë- Pa komente
09/08 16:27
Top News – ‘Vdekja’ nëpër rrugë/ Brazil, 100 mijë viktima – Pa komente
09/08 16:26
Top News – Supermakina e shampanjë/ Bangkok, të pasurit mbi pandeminë
09/08 16:12
Top News – Të rinjtë britanikë/ Nuk ndalojnë festimet e çmendura
09/08 15:44
Top News – Birrë e Mynihut/ Statusi i parë në një shekull
09/08 15:22
Top News – Simfonia e Beethovenit/ Montreal, ’drive in’ në aeroport
09/08 15:16
Top News – Artistë në karantinë/ Austri, performance në konteinere
09/08 15:12