Kostoja e Gjykatës Speciale, shteti i Kosovës mbulon shpenzimet e të intervistuarve
17/11/2019 13:59

Janë mbi 250 persona të ftuar nga Gjykata Speciale deri më tani në cilësi të ndryshme për intervistim. Ndërsa këto ftesa janë shpeshtuar ditët e fundit, thuhet se deri në fund të muajit do të kalohet edhe tek ngritja e aktakuzave të para. Ata që në të ardhmen do të përballen me aktakuza dhe procese gjyqësore, do të ndihmohen nga buxheti i shtetit, dhe kjo po bën që të konsiderohet se ‘Specialja’ do të ketë kosto të madhe për Kosovën dhe se fondi në vlerë prej 1,5 milion euro, i cili parashikon mbrojtjen e të akuzuarve, nuk do të mjaftojë.

OEA: Bizneset në Kosovë kërkojnë trajtim emergjent të korrupsionit
09/12 19:54
Veseli niset drejt Hagës/ Kreu i PDK u thirr nga prokuroria për krimet e luftës
09/12 16:13
Pa marrëveshje me LDK/ Kurti: Shkojmë në zgjedhje
08/12 20:18
Kthehen të strehuarit në Kosovë/ Haradinaj: Janë mbi 1300 persona që erdhën pas tërmetit
08/12 20:06
Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, do të shkojmë në zgjedhje
08/12 12:56
Kosova bojkoton Nobelin/ Çmimin do e marrë adhuruesi i Miloshevicit
07/12 16:41
Thaçi në Berlin: BE-ja me standarde të dyfishta
06/12 19:37
Meta, vlerësim për Forcat e Sigurisë së Kosovës: Shqipëria s’mbeti e vetme, ishit aty vëllazërisht
04/12 15:18
Haradinaj: Ka një kontribut vullnetar për t’i ardhur në ndihmë qeverisë
04/12 09:03
Foshnjat e tërmetit/ Në Prizren dhe Pejë lindin nënat nga Durrësi
03/12 20:02
Në shtëpinë e dy vëllezërve/ Kosovë, humbën jetën nga tërmeti. Babai: Në Durrës ishin për punë
30/11 19:28
Tërmeti/ Të prekurit të strehuar në Kosovë, institucionet nuk kanë shifra
30/11 15:14
Nevoja për psikologë e mjekë/ Ambasadori i Kosovës: Mund të dërgojmë njerëz edhe në spitalet e Prishtinës
29/11 13:19
Ajri i ndotur në Kosovë/ Ndotësit kryesorë, termocentralet pranë Prishtinës
25/11 20:33
Prishtinës i shtohen edhe tri minibiblioteka
25/11 17:53
Liberalizimi i vizave, Haradinaj këmbëngul te “dhjetori”
25/11 17:07
“Bëhu Babadimri”/ Më 15 dhjetor maratona e festës për bamirësi
25/11 16:40
Lista serbe jashtë qeverisë, por kushtetuta kërkon përfaqësimin e komuniteteve
25/11 13:32
Prishtina, varrezë makinash/ Mbi 1500 mjete të braktisura nëpër rrugë
24/11 21:04
Përfundon rinumërimi në Kosovë, të hënën shpallen. I hapet rruga qeverisë
24/11 20:42