Kosovë, votëbesohet Qeveria e re
09/12/2014 00:00

Kuvendi i Kosovës ka votuar në seancë të jashtëzakonshme për formimin e qeverisë së re, pasi koalicioni PDK dhe LDK arriti një marrëveshje të re me Listën Serbe.

Sërish bisedime për qeverinë/ Kurti dhe Mustafa takohen. Në Kuvend edhe ambasadorët
28/01 20:45
Kosovë qeveria e re/ Në negociata përfshihet edhe Quinti
28/01 18:47
Vetëvendosje “luftë” Shpend Ahmetit: kryebashkiaku të japë dorëheqjen!
28/01 18:46
Kosovë, euro false/ Kartmonedha që qarkullon më shumë
28/01 18:41
Formimi i qeverisë në Kosovës/ Takimit të Mustafës dhe Kurtit i bashkohen ndërkombëtarët
28/01 18:21
Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, infektologu: Ju tregoj simptomat
28/01 14:06
Kosovë, qeveria e re/ Në negociata përfshihet edhe Quinti
28/01 13:55
Mbi 5 mijë kosovarë kanë hequr dorë nga nënshtetësia
28/01 09:43
Kurti dhe Mustafa nuk ia dolën dot që të gjenin gjuhën e përbashkët, të huajt do të futen ndërmjetës
28/01 07:33
Anita Haradinaj: Ju rrëfej, pse po vij kaq shpesh në Tiranë
27/01 17:17
Kosovë/ Vendi pa qeveri, po dëmton bizneset
27/01 16:19
Marrëveshjet me Serbinë, Haradinaj: Nuk i bëjnë dëm Kosovës
27/01 16:05
“I përkushtuar të arrij një marrëveshje për bashkëqeverisje”/ Lideri I LDK-së, takim me Kurtin
27/01 15:51
Qytetarët e Kosovës nuk kanë besim tek drejtësia
27/01 15:00
Kosovë, mbyllen bizneset/ Në vitin 2019 u mbyllën 1.774 biznese
25/01 16:12
Dialogu, shanse për rifillim/ Analistët komentojnë marrëveshjet për transportin
25/01 15:57
Grenell në Beograd: Tërhiqemi po nuk pati rezultate
24/01 15:53
“Zgjedhjet ishin transparente”/ Vëzhguesit e BE vlerësojnë procesin zgjedhor në Kosovë
24/01 15:47
“Rama deshi të ndajë Kosovën”/ Haradinaj në “Open” thellon akuzat për homologun
24/01 12:10
Grenell në Beograd flet për njohjet: Mos loboni kundër Kosovës
24/01 11:53