Kosovë, miratohet rezoluta për ndalimin e bixhozit. Fillimisht pezullohen 1 muaj
22/03/2019 23:09

Deputetët e Kosovës kanë miratuar me 74 vota pro një projektrezolutë që pezullon për 30 ditë lojërat e fatit, derisa qeveria të sjellë në Kuvend projektligjin që do t’i ndalojë ato për një afat 10-vjeçar, në një seancë të jashtëzakonshme parlamentare të zhvilluar këtë të premte.

“Lista Serbe” fiton 4 komunat e Veriut të Kosovës
20/05 09:51
Kosovë/ Zgjedhjet, pa incidente. Fituesit e mundshëm thonë se do të japin dorëheqjen
19/05 21:47
Nuse në Kosovë. “Dasma e madhe” me 200 gratë nga Shqipëria
19/05 16:30
Sot ka zgjedhje në Kosovë. Votohen kryekomunarët në komunat me shumicë serbe
19/05 16:20
Zgjedhjet në Veri të Kosovës, Marko Gjuriç ndalohet sërish
18/05 20:31
Brovina: Foton ma kanë sjellë. S’e kisha menduar të ishte e rreme
17/05 19:54
Kosovë/ Shpallet dita e përkujtimit të gjenocidit serb
17/05 11:45
SHBA izolon të korruptuarit dhe të lidhurit me krimin në Kosovë
16/05 20:44
Kosovë, denoncohet në Kuvend përdhunimi nga serbët
16/05 20:21
Ish-komandanti i padëshiruar
16/05 15:50
SHBA dënon emërimet e “abuzuesve” në poste të larta në Kosovë
16/05 15:39
Publikohet fotoja e tmerrshme/ Ja si ushtarët serbë përdhunonin gratë kosovare
16/05 14:39
“Gylenistët i dorëzoi Thaci”/ Raporti hetimor: Presidenti dha urdhër
15/05 15:33
Serbia nuk zbaton marrëveshjet me Kosovën
15/05 12:45
SHBA, sërish kundër Selimit ambasador në Shqipëri
15/05 12:39
Alo me Kosovën/ Nga 15 qershori, deri në 10 herë më lirë
14/05 15:42
Kosovë: Seancë e jashtëzakonshme për krijimin e Tribunalit për Krime Lufte
14/05 15:36
Haradinaj: Dialogu Kosovë-Serbi në duar të sigurta, takim më 1 korrik
14/05 15:25
Kosova në borxhe për energji/ 18 milionë euro për furnizimin e komunave të banuara nga serbët
14/05 12:24
Kosovë-Shqipëri, tarifat e “Roaming”-ut ulen nga data 15 qershor
13/05 19:17