Kosovë, mbyllen bizneset/ Në vitin 2019 u mbyllën 1.774 biznese
25/01/2020 16:12

Një numër i madh biznesesh mbyllen në Kosovë çdo vit dhe shkak për këtë, sipas ekspertëve, është ndryshimi i legjislacionit apo udhëzimeve administrative, mosdorëzimi i raporteve vjetore sipas hyrjeve financiare dhe aktiviteti i ulët ekonomik. Gjatë 2019, tendenca e regjistrimit dhe mbylljes së bizneseve në Kosovë ka vijuar me të njëjtat ritme, por numri i bizneseve që mbyllen në një vit, konsiderohet shqetësues. Drejtori i drejtorisë në Agjencinë e Regjistrimit të Bizneseve, Mehdi Pllashniku thotë për KosovaPress, se në 2019 janë shuar 1 mijë e 774 biznese, prej tyre 11 kompani të huaja.

Kurti pas takimit me Thaçin: Të merret me datën e zgjedhjeve, jo me emra kandidatësh e partish
01/04 11:30
Kushtetuesja kundër Kurtit/ Shfuqizon vendimin e qeverisë për orën policore
31/03 20:50
Nesër hiqet taksa për lëndën e parë/ Kosova zbaton vendimin dhe nis reciprocitetin me Serbinë
31/03 20:38
Top News – Kosovë, paketë fiskale urgjente: Përfitojnë mjekët, infermierët, policët dhe …
31/03 12:05
Top News – Presidenti i Kosovës: Takon quint-in për qeverinë e Kosovës
30/03 22:43
Top News – Autoritetet Kosovare apel popullsisë: Qëndroni në shtëpi
30/03 22:39
Top News – Thaçi për konsultime/ Kurti për zgjedhje pas pandemisë
30/03 12:53
Kosovë/ Maskat e burgut i qepin të rinjtë në qendrën korrektuese
30/03 12:27
Top News – Kriza politike në Kosovë/ Vetëvendosje kërkon zgjedhje të reja
28/03 18:36
Puntorët pa paga/ Kosovë: Kompanitë janë në humbje
28/03 17:34
Top News – Kosova, kriza politike/ Thaçi takon ambasadorin e SHBA
27/03 19:48
Top News – Kosovë, qeveria e re/ Thaçi: Të hënën nisin konsultimet
27/03 15:20
Kosova me qeveri në detyrë/ Kurti, do vazhdojmë punën për koronavirusin
26/03 20:29
Skenarët e Kosovës/ Thaçi duhet t’i kërkojë VV një emër tjetër ose zgjedhje
26/03 20:28
Kurti: Qeveria në detyrë do të vazhdojë punën në luftimin e pandemisë
26/03 15:45
Top News – Rrëzohet Kurti/’Do vazhdojmë si qeveri në detyrë’
26/03 14:35
Albin Kurti rrëzohet me 82 vota/ 50 ditë si kryeministër i Kosovës, Vjosa Osmani kundër LDK
26/03 13:36
Debati i ashpër mes VV-LDK, Kurti: Rrëzimi i qeverisë i hap rrugë paktit të arritur me Serbinë
26/03 13:35
Albin Kurti rrëzohet me 82 vota, Vjosa Osmani kundër LDK
26/03 04:20
Top News – Bie Qeveria Kurti/ Votohet mocioni i mosbesimit
25/03 23:54