Kosovë, të vuash për vizë kroate
13/09/2011 22:00

Në rast se mund t’ju besohej deklaratave të kryeministres kroate Jadranka Kosor dhe kryeministrit Thaçi dhënë para pak javësh në Prishtinë, shtrohet pyetja se përse shtetasit kosovarë së paku nuk janë të lehtësuar në procedurat e marrjes së një vize kroate.

Protestë pro kurdëve në Prishtinë
19/10 15:00
Vajza e mbetur në Siri/ Të afërmit në Kosovë urojnë që të bjerë në duart e turqve dhe të kthehet
19/10 12:16
Proteste kundër Handkes/ Austriakut mbështetesh të Millosheviçit iu dha çmimi nobel në letërsi
17/10 13:16
Borxhet e Serbisë ndaj Kosovës, 2 miliardë euro për pensionet
17/10 13:08
Votat e Diasporës, lënë në krye Vetëvendosjen
17/10 08:59
Vazhdon numërimi i votave me postë, kryeson LV
16/10 19:22
Nis numërimi i votave me postë, procesi pritet të përfundojë nesër
16/10 15:51
Arrestime për vrasjen e Ivanovic- it/ Një nga të arrestuarit është polic i Kosovës
16/10 12:35
Kosovë, 25 mijë familje në varfëri- 100 mijë persona ushqehen vetëm me ndihma
16/10 12:23
Zyrtarët e KQZ: Zarfet me vota nuk kanë sindrome infektive
15/10 17:44
Faktori ndërkombëtar përfshihet në hetimin e zarfeve të ardhur nga Serbia
14/10 19:55
“Shengeni ballkanik”, Albin Kurti: Tirana ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës
11/10 19:35
Mini Shengeni ballkanik/ Reagime në Prishtinë pas takimit Rama-Vucic-Zaev
11/10 15:53
Takimi i parë Kurti- Osmani/ LDK nuk e njeh kreun e VV si kryeministër
10/10 20:09
Takimi Kurti- Osmani/ “Nga nesër fillojmë punën për qeverinë e re”
10/10 15:19
Sot takohet Kurti me Osmanin, në pritje të takimit për koalicionin qeverisës
10/10 13:19
Vjosa Osmani konfirmon koalicionin me VV: Nuk ka asnjë alternativë tjetër
09/10 15:33
Video/ Tension në veri të Kosovës, policia ndalon ekipin dhe tifozët e Crvena Zvezdës
09/10 12:02
E kërkuan PDK, LDK dhe Nisma, Rrëzohet kërkesa për rinumërimin e votave në Kosovë
09/10 08:34
Zgjedhjet në Kosovë, njihuni me reagimin e DASH
09/10 08:31