Koronavirusi mbërriti në Ballkan! Rastet në Kroaci dhe në Serbi
26/02/2020 16:50

Vendet ballkanike po përforcojnë masat mbrojtëse nga koronavirusi i ri, i cili ka mbërritur tashmë në rajon. Një i ri i kthyer nga Milano ishte rasti i parë i prekur nga Covid-19 në Kroaci. Ndërkohë, gjatë natës edhe 9 kroatë të tjerë të cilët kanë punuar në një fabrikë në Itali ku 20 persona rezultojnë të infektuar, u shtruan në një spital të Rijekës, e janë vendosur në izolim, sepse mund të jenë ekspozuar ndaj virusit. Autoritetet kroate këmbëngulin megjithatë se sistemiiI tyre shëndetësor është i përgatitur për sëmundjen, por frika mes njerëzve është e madhe.

Top News – Pa koment:Luftë për miell në Gjilan
27/03 14:00
Gjendja në burgun e Kalkidhës- Një i infektuar me korona, të burgosurit shqiptarë apel për ndihmë
27/03 12:31
Top News- Koronavirusi në Kosovë/ Gjendja e të prekurve, e qëndrueshme
25/03 17:27
Top News- Kuvendi i Kosovës/ Shqyrton mocionin e mosbesimit
25/03 17:25
Top News – CoVid- 19 në ballkan/ Viktima në të gjithe rajonin
23/03 17:07
Greqia ndalon fluturimet me Anglinë dhe Turqinë/ Grekët e ardhur nga Spanja, në karantinë!
23/03 10:53
Covid-19/ Athina rrethohet nga postblloqet, gjobë kush shkel rregullat e lëvizjes
23/03 10:14
Top News – Viktima e parë me Covid 19/ Mal i zi, ndërron jetë 65 vjeçari
23/03 09:46
Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Maqedoni, rezultoi pozitive vetëm pasi humbi jetën
22/03 19:00
Covid-19/ Zbraset kryeqyteti grek
22/03 12:30
Top News – Maqedonia e Veriut: Shtyhen zgjedhjet, shkak koronavirusi
18/03 09:18
Greqia shton masat, 352 të infektuar deri tani
17/03 04:18
331 raste në Greqi/ 4 persona kanë humbur jetën. Kryeministri del negativ
16/03 16:35
Gjoba kush shkel afatin e shengen/ Pavarësisht koronavirusit, Greqia nuk do të lejojë qëndrimin
15/03 15:49
Masa të reja në Greqi/ Rritet numri i të prekurve nga koronavirusi
15/03 15:19
Top News – Koronavirusi në Greqi/ Shënohet viktima e katërt
15/03 10:55
Koronavirusi në greqi/ Si po e perjeton selaniku
14/03 14:58
Top News – Masat ndaj Covid 19/ Mbyllet kufiri Shqipëri – Kosovë
14/03 10:53
Top News – Coronavirusi në Greqi/ Shkon në 3 numri i viktimave
14/03 10:28
Covid-19/ Njerëzit dynden në supermarkete në Greqi
14/03 08:40