Kërkesa e Pendarovskit në Bruksel: Na ndani nga Shqipëria
14/06/2019 18:48

Shkëputje të Maqedonisë së Veriut nga Shqipëria duke i dhënë dritën jeshile të parës dhe duke mbajtur pezull fillimin e bisedimeve për të dytën. Kjo nuk është zgjidhja më e mirë por është e vetmja mënyrë për të ecur përpara, në këndvështrimin e Presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski.

Kujdes nga aplikacioni që ju plak! Paralajmërimi në SHBA: Pas “Faceapp” qëndrojnë rusët
18/07 09:52
Burgim i përjetshëm për bosin e drogës “El Chapo”
18/07 09:51
Islanda tenton të rikthejë pyjet që shkatërruan vikingët
17/07 23:12
Skllavëria moderne/ Robër, 40 milionë njerëz në botë
17/07 22:47
Nderimi i hënës. Eklips në 50 vjetorin e ‘Apollo 11’
17/07 21:48
Gara e ëmbëlsirave në Francë – “Tulla” fiton konkursin
17/07 21:15
Monedha e “Facebook” shqetëson Ministrat e G7-ës
17/07 20:56
“Fshesa” e Zaev në administratë/ Shkarkon dhjetëra drejtorë dhe anëtarë të agjencive shtetërore
17/07 20:49
Mjellmat e Mbretëreshës/ Tradita 800 vjeçare e numërimit në lumin Tamiz
17/07 19:59
Ursula von der Leyen presidentja e re e Komisionit Europian
17/07 19:50
Presidentja e re e KE/ Haradinaj: Do ta kthejë Kosovën në dinamikën e plotë integruese
17/07 18:51
Konkursi i ëmbëlsirave, fiton ‘një tullë’ pariziene
17/07 14:33
La Tirana e Kilit, qyteti i festivalit të rrallë fetar
17/07 14:24
Njeriu i parë në Hënë, 50 vite nga misioni ‘Apollo 11’
17/07 12:50
Uria në botë/ Shkak konfliktet, zhvillimi i ngadaltë dhe ndryshimi i klimës
17/07 12:47
Ursula von der Leyen presidente e re e Komisionit Europian, Franca kundër saj
17/07 05:18
Trump: Nuk jam racist/ I përgjigjet sulmeve pas kritikave për 4 kongresmenët me ngjyrë
17/07 05:16
Kabul/ Qentë trajnohen për zbulimin e minave
16/07 17:16
Sot votimi në PE, Von der Leyen: Mbështes hapjen e negociatave me Shqipërinë
16/07 17:04
Zjarret në Kroaci ndërpresin festivalin muzikor
16/07 16:28