Karta e Studentit, Rama: Shpërndahet brenda muajit tjetër
19/04/2019 14:59

I pranishëm në prezantimin e “Sondazhit Kombëtar të Studentëve 2019”, mbi cilësinë e mësimdhënies, kryeministri Edi Rama bëri me dije se Karta e Studentit do të fillojë të shpërndahet në Tiranë brenda muajit maj.

Depoziton 100.000 lekë në vitin 1997 në bankë, i merr pas 22 vjetësh falë Fiks Fare
23/07 20:41
Fiks Fare/ 14 vjeçe nuse! Fenomeni i martesave të minoreneve ende vazhdon
23/07 20:24
KLGJ jep zgjidhjen për Gjykatën e Lartë: Caktim i përkohshëm për çështje të caktuara
23/07 20:06
Mesazhi i Ramës për Bashën dhe ‘të ndryshmit’ në PS: Paqe, por jo marrëveshje kundër drejtësisë
23/07 19:59
59 mijë shqiptarë me shtetësi të BE/ Të dhënat e Eurostat për 2017: Jemi të dytët pas marokenëve
23/07 15:27
OSBE, kritika për ligjin e medies: I jep AMA-s fuqi për të ndikuar në lirinë e shprehjes
23/07 15:24
KPK konfirmon në detyrë Olsian Çelën, kandidat për Prokuror të Përgjithshëm
23/07 15:09
Kostoja pas aksidentit/ Çështjet në gjykata dhe çfarë mbulojnë kompanitë e sigurimeve
23/07 12:29
Aksidentet duke kaluar rrugën/ Shkaktohet nga kalimtarët që shmangin mbikalimet
23/07 12:14
“Poli i Drejtësisë”, inaugurohet godina e re në Tiranë. Betohen magjistratët
23/07 12:06
Fiks Fare/ Shqipëria vendi i fundit në Ballkan për certifikimin e hotelerisë, bizneset i vendosin vetë yjet
22/07 20:40
Fiks Fare/ Tirana pushtohet nga emërtimet e lokaleve në gjuhë të huaj
22/07 20:35
Fiks Fare/ Punonjëset e pastrimit në familjet e pasura punojnë në të ‘zezë’
22/07 20:30
Të mbrohesh nga goditja e diellit. Mjekët japin këshilla për të gjitha moshat
22/07 19:53
Vettingu nuk preku akademikët/ Monitorimi i paktit për Universitetin: Kërkesat janë plotësuar pjesërisht
22/07 19:46
Athina: Tirana të plotësojë kushtet. Do të monitorojmë plotësimin e 5 prioriteteve që ka vendosur BE
22/07 18:34
Tatimet: Aksioni deri në fund të vitit. Kontroll dhe pikave të karburantit
22/07 15:54
Përfundon Yzberisht-Kashar, Veliaj: 90% e banorëve e duan Unazën e Re
22/07 15:51
Vrasja e të vetëshpallurit President i Çamërisë, shokët: Vrasje politike. Policia dyshon edhe për borxhlinjtë
22/07 12:26
Këndi i ri i lojërave/ Kontribut i Digitalb me rastin e 15 vjetorit të krijimit të platformës
21/07 16:19