Kallëzohet Sonila Qato, beteja për tenderin e tunelit të Kardhiq-Delvinë
17/09/2019 19:46

Drejtuesja e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Sonila Qato u kallëzua në Prokurorinë e Krimeve të Rënda nga shoqëria “Gjoka Konstruksion” mbi dyshimet e se ka shpërdoruar detyrën, shkelur barazinë në tendera dhe ka kryer korrupsion. Kallëzuesit kërkojnë hetime përsa i takon skualifikimit të shoqërisë për ndërtimin e tunelit të rrugës Kardhiq-Delvinë.

Ministrja e Shëndetësisë shkarkon nga detyra bashkëshortin e zëvendësministres
23/10 16:03
Në Nëntor nis vaksinimi nga gripi/ Të parët fëmijët dhe gratë shtatzëna
23/10 15:47
Ligj i ri për qeset plastike! Sa parashikohen gjobat?
23/10 15:44
Lana, koshi i madh i mbetjeve/ Ndotje alarmante edhe në zonat e banuara ku kalon lumi
23/10 15:39
Bankers nën hetim/ Autoriteti i Konkurrencës: Pozitë dominuese në tregun e naftës bruto
23/10 15:34
Gjykata e Lartë, Theodhori Sollaku skualifikohet nga gara
23/10 15:29
Zbulohet grupi terrorist në Tiranë/ Iranianët do godisnin anëtarët e MEK gjatë festës së Novruzit
23/10 15:23
Letra nga “Ferri”/Gratë shqiptare në kampin Al-Hawl: Duam të kthehemi në Shqipëri
23/10 15:17
Sezoni kurativ në llixha, në ujërat termale të Elbasanit vizita edhe nga Kosova e Maqedonia
23/10 13:16
Qyteza e fëmijëve në Korçë- 250 vogëlushë frekuentojnë qendrën
23/10 12:26
Qiraja sa një rrogë, viti akademik rrit çmimet për apartamentet e studentëve
23/10 12:23
Zbritje nga lartësitë dhe stërvitje në terren malor, publikohen pamjet e ushtrisë shqiptare
23/10 09:46
E moshuara me shtëpinë e shembur nga tërmeti, kërkon ndihmë për riparimin
22/10 19:50
Fëmijët në Siri nuk kanë ushqime/ Thirrja e 38-vjeçares nga Tirana me tre të mitur në kamp
22/10 19:33
Zhdukja e Remzi Hoxhës/ Top Story sjell për herë të parë dëshmitarët që flasin për torturat e kryera
22/10 19:23
Shkodër/ Sapo u kishin ndërtuar shtëpinë, nëna me 5 fëmijët sërish në qiell të hapur
22/10 19:14
Berat/ Qëlluan me armë në drejtim të lavazhit, lihen në burg 3 autorët
22/10 18:44
Ermonela Jaho vjen në Tiranë për një koncert bamirësie
22/10 17:04
Gjysma e Lanës në gjendje të egër, 1.8 kilometrat e lumit që presin të sistemohen
22/10 16:29
Skandali me turistët spanjollë- Gjykata lë në burg Mihal Kokëdhimën!
22/10 15:59