Irani: Luftanijet amerikane, jo më në Gjirin Persik
03/01/2012 20:00

“Aeroplan-mbajtësja amerikane të mos kthehet në Gjirin Persik”. Ky është kërcënimi i Iranit për Shtetet e Bashkuara pas 10 ditësh manovra ushtarake detare dhe testesh raketore me rreze të mesme veprimi.

Rëndohet bilanci tragjik në Sri Lanka, mbi 200 të vdekur dhe qindra të plagosur
21/04 14:15
Papa: Denonconi politikanët! Mesha e Pashkës në Vatikan, pagëzohen dhe kungohen edhe shqiptarë
21/04 14:13
Festival marijuane në Tajlandë, pjesëmarrës: Prindërit s’e kuptojnë!
20/04 18:54
Nga studioja televizive në stadium. Debati, para balotazhit në Ukrainë
20/04 18:53
U torturuan deri në skamje, fëmijët gjithsesi falin prindërit e dënuar
20/04 18:51
Irlandë, arrestohen dy adoleshentë për vrasjen e gazetares
20/04 18:48
De Niro: Trump, aspirant për gangster
20/04 18:47
Facebook bllokon grupet e ekstremit të djathtë në Britani
19/04 14:58
Dasmat e elitës në Kore, festime njëditore në vendin komunist
19/04 12:13
Demokratët nuk dorëzohen: Trump pengoi drejtësinë
19/04 11:52
Bisedimet bërthamore, Koreja e Veriut kërkon largimin e Pompeos
19/04 11:50
“Loja ka përfunduar”! Trump, në stilin e “Game of Thrones”
18/04 20:54
Afganistan, fushat me opium lulëzojnë sërish
18/04 20:52
Tenton të djegë Katedralen e Nju Jorkut, ndalohet me shishe benzine në derë
18/04 20:44
Seanca e fundit e Parlamentit Europian mbyllet me performancë muzikore
18/04 19:58
“Vizitori” i panjohur
18/04 13:33
Kim Jong Un mbikëqyr testin e një arme të re taktike
18/04 11:10
Përmbysja e autobusit/ 29 të vdekur dhe 22 të plagosur në Portugali
18/04 11:07
Franca hap konkursin për majën e katedrales së djegur
18/04 10:55
Zgjedhjet në Indonezi, gjithçka për të tërhequr votuesit
18/04 10:47