Ipeshkvi Dodë Gjergji: U pre në besë miku
01/04/2018 15:19

Kundër largimit të 6 gylenistëve nga Kosova ka dalë edhe Ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji. Gjatë mbajtjes së meshës në vigjilje të Pashkës katolike, Imzot Dodë Gjergji u shpreh se dërgimi i tyre drejt Turqisë është edhe një tregues për të ardhmen e atyre që sipas tij prenë në besë individë që deri dje cilësoheshin miq.

Tender 23 milionë euro Serbisë, reagon ashpër Haradinaj
19/01 17:50
“Rusia do njohë Kosovën”; Paralajmërimi i kryeparlamentarit Veseli
19/01 13:46
Ndotja në Kosovë – Intervistë me ministrin e Mjedisit, Fatmir Matoshi
18/01 21:52
Ish komandanti i UÇK-së Ahmet Isufi flet për Gjykatën Speciale
18/01 21:50
Raporti për të drejtat e njeriut, HRW përfshin Kosovën
17/01 16:41
Hahn viziton Kosovën, në agjendë edhe taksa ndaj produkteve serbe
17/01 13:08
Prokuroria Speciale për Krime Lufte në Kosovë, merr në pyetje disa ish pjesëtarë të UÇK-së
15/01 23:36
Haradinaj: Pezullojmë përkohësisht taksën “serbe”, nëse marrim garanci për marrëveshje
15/01 16:47
Hagë, dita e dytë e marrjes në pyetje për ish-pjesëtarët e UÇK-së
15/01 12:25
Ekskluzive për Top Channel/ Fatmir Limaj: Të hapur për diskutimin e çështjeve me Serbinë
15/01 12:19
Arsimi i Kosovës në grevë/ Mësuesit duan rritje rroge, studentët me kërkesa të tjera
14/01 23:58
Ish komandantët e UÇK në Hagë; Lushtaku dhe Mustafa do të intervistohen nga Prokuroria Speciale
13/01 19:15
“Cakaj”, reagime në Kosovë
11/01 19:58
Kosovë, kirurgët e QKUK-së vijojnë grevën për rritjen e pagave
10/01 15:05
Papunësia në Kosovë, alarmante. Qytetarët: Shumica po ikin
10/01 15:04
Moti i keq në rajon; Bllokime rrugësh në Kosovë e Maqedoni
10/01 13:29
Dy ministra nga Kosova, analistët dhe qytetarët e mirëpresin vendimin e Ramës
09/01 20:14
Ekipi negociator në Bruksel; Limaj dhe Ahmeti flasin me Mogherinin për dialogun me Serbinë
08/01 12:44
Dialogu Kosovë-Serbi, ekipi negociator kosovar shkon në Bruksel të martën
07/01 21:44
Thaçi për taksën 100%: E heqim nëse Serbia bën marrëveshje për paqen
07/01 10:57