“Injorantët e parlamentit” – Njihuni me deputetët e pashkolluar ose me diploma plagjiaturë – Top Story
17/01/2019 15:59

Top Story – Një emision politiko-investigativ që transmetohet çdo të Mërkurë, në Top Channel – 16.01.2019 - Emisioni i plotë “Injorantët e Parlamentit”, kjo është tema që Top Story solli mbrëmë në transmetim në orën 21:00 në Top Channel. Në fokus të dokumentarit ishin ministrat dhe deputetët që kanë mbaruar studimet në universitete fantazëm e me doktoraturat të vjedhura, apo ata që nuk dinë të flasin, por përfaqësojnë popullin në parlament. Gjithashtu në fokus ishin figura të rëndësishme të politkës shqiptare si Taulant Balla, Ogerta Manastirliu, Niko Peleshi e te tjerë, që kanë marrë tituj shkencorë duke botuar studime të kopjuara. Pra, që kanë rezultuar me doktoratura plagjiaturë.

“Letra anonime” – Një skenar intrige i Nadir Çaushollit për të shantazhuar median – Top Story
18/04 12:10
“Piratët e ekranit” – Zyrtarë dhe kompani që vjedhin sinjalin televiziv – Top Story
11/04 12:28
“Paratë ruse”, Pj.2 – Flet ekskluzivisht ish agjenti i FBI-së, Mark Rossini
04/04 15:14
“Paratë ruse” Pj.1 – Investigim i plotë në Washington për lobimin e PD-së
28/03 10:01
“Një ditë në miting” – Rrugëtimi i një polici, një pensioniste dhe një kryefamiljari – Top Story
21/03 12:38
“ Gërdeci i plagosur” – Historia prekëse e 3 fëmijëve dhe pamje ekskluzive të fabrikës së demontimit – Top Story
14/03 12:06
“Top Story”, pamje ekskluzive të fabrikës së demontimit në Gërdec, pak para shpërthimit
13/03 22:03
“Top Story”, Zamira Durdaj: Nuk e fal gjakun e djalit tim, sot nuk ka asnjë të dënuar!
13/03 21:57
“Top Story”, historia e Erison Durdajt, djalit 7-vjeçar që humbi jetën nga shpërthimi i Gërdecit
13/03 21:53
“Top Story”, rrëfimi i Kristianës. Humbi të ëmën në tragjedinë e Gërdecit dhe sot është e birësuar
13/03 21:41
“Top Story”, mesazhi i Reginës: Mos bëni padrejtësi ndaj njerëzve të pafajshëm!
13/03 21:24
“Top Story”, babai i Reginës: Kemi fituar gjyqin me Delijorgjin, por asnjë Përmbarues nuk ia sekuestron pronat
13/03 21:22
Ekskluzive në “Top Story”, rrëfimi prekës i Reginës. Humbi krahun në tragjedinë e Gërdecit
13/03 21:11
“Biznes me vdekjen” – Miliona lekë për një varr dhe sekserët e morgut – Top Story
07/03 12:04
Promo- Top Story: BIZNES ME VDEKJEN – Të Mërkurën
05/03 18:27
“Ilaçe që vrasin” – Nga kontrabanda e deri tek barnat serbe dhe turke – Top Story
28/02 12:12
Ilaçe që vrasin, Top Story, sonte, ora 21:00, në Top Channel
27/02 13:21
“Grabitje Spektakolare” – Video ekskluzive sesi sulmojnë “skifterët” – Top Story
21/02 11:24
Top Story – Grabitjet spektakolare, sonte, ora 21:00, në Top Channel
20/02 11:15
Grabitje spektakolare, të mërkurën, ora 21:00 në Top Story
18/02 19:46