Historia e tij “thyen” internetin/ 27- vjeçari Indian martohet, por pa nuse
17/05/2019 12:22

Dëshira e vetme e Ajay Barot një 27 vjeçar me aftësi të kufizuara ishte që të kishte një martesë madhështore, ashtu si kushëriri i tij. Familja vendosi të përmbushë ëndrrën e djalit të tyre duke i realizuar një dasmë luksoze, por me një ndryshim...dasma ishte pa nuse. Megjithatë prindërit bënë gjithçka që djali i tyre të ndjehej i lumtur atë ditë dhe kryen të gjitha ritualet dhe traditat e Gujaratit, një provincë në Indi. Ata organizuan një festë të madhe ku sipas traditës djali i jep lamtumirën beqarisë me rreth 800 të ftuar e më pas ceremoninë e martësës ku morën pjesë 200 të ftuar. Babai i Ajay, Vishnu Barot u shpreh se: “Djali im u diagnostikua me aftësi të kufizuara të të mësuarit dhe humbi nënën e tij në moshë të vogël.

Eva Murati “e vetme” dhe e lumtur?!
17/09 20:02
Linja e re e Kim, 2 mln usd në pak sekonda
17/09 19:54
E pabesueshme, rrufeja godet makinën në lëvizje
17/09 15:42
Wake Up/ Capital T rrëfehet si asnjeherë tjetër në Wake Up
13/09 14:27
Në shesh xhirimin e “shtëpiake të dëshpëruara”, edhe Longoria pre e bulizmit
10/09 13:10
Stewart: Që kur dola hapur me të dashurën, s`kam marrë më asnjë rol!
03/09 17:53
Ilda Bejleri: Ja pse ika nga Supersporti. Shakohoxha të gjejë…
03/09 11:15
Peaky Blinders si Game of Thrones, frymëzim për emrat e rinj
30/08 08:12
Pasuria e Aretha Frenklin/ Edhe Obama ka pretendime
30/08 08:10
Ankand në Los Angeles/ Ikonat dhe legjendat e Hollivudit
30/08 08:05
“Në shtëpinë tonë” me Nevinën dhe Florin/ Nis nga shtatori, mesdita kalohet në ekranin e Top Channel
29/08 02:03
Fundi i pushimeve/ Si të përballohet kthimi në shtëpi
27/08 21:39
Dy vite pas sulmit vetëvrasës, Ariana Grande kthehet në Manchester
27/08 07:12
Sean Connery, feston 89 vjetorin/ 007 e famshme, serialin e nisi që në vitin 1967
25/08 21:58
Pritjes i erdhi fundi, ja kur nis “Breaking Bad”
25/08 21:44
Akademi arti në Kosovë, Dua Lipa dhuron 150 mijë euro
03/08 17:16
Rrëfehet Sharon Stone: Mu deshën 7 vite që të merrja veten pas hemoragjisë cerebrale
20/07 20:30
Kujdes nga “FaceApp” që ju plak! SHBA thotë se pas qëndrojnë rusët
18/07 19:51
Wake Up/ Irgeni i Portokallisë i “futet” muzikës, rrëfen frikën e tij për rolin e Babales!
18/07 16:22
Supermakinat elektrike, Britania e Madhe prodhon modelin e ri Lotus Evija
18/07 12:49