Hetimi i krimeve elektorale, Dosja 184 i kalon prokurorisë së Dibrës
22/08/2019 15:46

Dosja 184, ku po hetohet manipulimi i mundshëm i votave në zgjedhjet për bashkinë e Dibrës në 2016-ën, ka kaluar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda te Prokuroria e Dibrës. Vendimi është marrë nga prokurori i çështjes, Klodian Braho, menjëherë pas ndryshimit të veprës penale në këtë dosje nga “grup i strukturuar kriminal” në “bashkëpunim të thjeshtë”.

Top News – Ligji per vlerat e UÇK/ Kosovë, nuk miratohet në kuvend
13/08 18:05
Top News – Kopshtit i ri zoologjik/ Nis puna, teatër kukullash e parking
13/08 18:03
Top News – Rekord infektimesh/ Covid, 154 raste të reja , 5 viktima
13/08 17:57
Top News – Trafik e pengmarrje/ 3 shënjestrat e radhës të OFL
13/08 17:54
Dëbohet nga Shqipëria agjenti sekret i Iranit, Ehsan Bidi
13/08 17:36
Top News – Largohen mjekët italiane/ Covid, përfundon misioni i ndihmës
13/08 17:06
Policia/ Ndëshkohen 561 drejtues mjetesh për parakalime të gabuara dhe manovra të rrezikshme
13/08 16:41
Zbulohen mozaikët e Linit/ Basilika e periudhës romake mund të vizitohet
13/08 16:23
Covid-19/ MSH: 5 viktima dhe 154 raste të reja në 24 orët e fundit
13/08 16:20
Radhë në doganën e Kapshticë/ Autoritetet greke po punojnë shumë ngadalë
13/08 16:12
Veliaj rikthehet në zyrë/ Qëndroi në izolim për shkak të infektimit
13/08 16:10
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ Me shumë të shëruar se të infektuar
13/08 16:09
“Toyota Yaris”, mbyllet hetimi/Kapja e 3.4 mln eurove, akuza vetëm për mosdeklarim të parave në kufi
13/08 15:47
Radhë kilometrike në Kakavijë/ Të gjithë nxitojnë të ikin pa nisur karantina më datë 16 gusht
13/08 15:38
Covid, më shumë thirrje për ndihmë/ Shefi i urgjencës: Ka rënë frika, Kamza problematike
13/08 15:35
Në radhë për kimioterapi/ Më pak dyndje tek Onkologjiku, por pa distancim social
13/08 15:30
Top News – Akademia e sigurisë/ Policia thirrje studentëve-aplikoni
13/08 15:26
Vetëvritet 29-vjeçari me Covid-19/ U hodh nga dritarja e spitalit, kaloi kriza paniku gjatë natës
13/08 15:05
Top News – Durrës, grabitje me armë/ 3 në pranga, operacion si në filma
13/08 14:38
I grabitën pushuesit automjetin luksoz dhe 6000 franga, prangosen 3 persona në Durrës
13/08 14:13