Haradinaj në SHBA, merr vizën, takon shefin e CIA dhe këshilltarin e Trump
09/02/2018 10:34

Pasi arriti ta marrë më në fund vizën amerikane, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ndodhet në Uashington, ku është takuar me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo, këshilltarin për siguri kombëtare të presidentit amerikan, Donald Trump, H.R. McMaster dhe ndihmës sekretarin amerikan të Shtetit për Europë, Wess Mitchell.

Një “Dayton” për Kosovën, serbët duan konferencë me fuqitë e mëdha
16/08 15:28
Kosovë, tri raste me virusin e Nilit dhe një viktimë
15/08 15:12
Debati për kufijtë/ Bushati: Thaçit i duhet thënë “Jo!” e prerë. Nurellari: Po fryhet tepër
12/08 15:22
“Kufijtë, kthim tek e shkuara”. Shehu: I zhdukim në BE; Mediu: SHBA nuk e ka vëmendjen në Ballkan
11/08 18:26
Daçiç, si Vuçiç: Pro ndarjes
10/08 21:15
Haradinaj nga Vlora: Hapja e temës së kufijve, e papranueshme
08/08 12:17
Haradinaj, kundër Thaçit: Kufijtë ndryshohen me luftë!
07/08 21:22
Bashkimi me Luginën, Thaçi flet për TCH: Shqipëria nuk do të jetë kundër
07/08 20:57
Thaçi: Nuk do të ketë ndarje të Kosovës, as shkëmbim territoresh
05/08 17:03
Korrigjimi i kufijve, Berisha kundër; Thaçi: Jo këshillave nga ata që ndihmuan Millosheviçin
04/08 20:13
Ndryshim kufijsh Serbi-Kosovë? Analistët pro dhe kundër
04/08 15:44
Autonomia e serbëve në veri; BE dhe Vuçiç dalin kundër, Haradinaj kërkon gatishmëri
03/08 20:35
Kritika Thaçit për kufijtë, reagime të forta në Tiranë e Prishtinë: Efekt domino, sjell luftë
03/08 20:29
Thaçi: S’ka autonomi për serbët
03/08 15:09
Thaçi: Jo ndarje, por korrigjim të kufijve
02/08 14:59
Thaçi garanton: Nuk do të ketë ndarje të Kosovës
31/07 15:07
KE rekomandon heqjen e vizave për Kosovën
18/07 15:04
Kosova pret vendimin për vizat
18/07 12:58
Kosova, mes Shqipërisë dhe Serbisë
12/07 15:26
Rinisin bisedimet Prishtinë-Beograd
12/07 14:18