Hap pas Hapi – Zgjedhjet lokale në Shqipëri 2019
01/07/2019 15:11

Më 30 qershor në Shqipëri janë zhvilluar zgjedhjet vendore për 61 kryetarët e bashkive, të parat në 30 vite ku opozita kryesore në vend nuk mori pjesë. Top Channel ka qenë në një transmetim maratonë prej orës 07:00 në një transmerim maratonë, duke përcjellë informacione nga i gjithë vendi me të dërguarit tanë përmes lidhjeve të drejtpërdrejta, si edhe komentet e të ftuarve të shumtë në studio për zhvillimet gjatë gjithë ditës. 111 gazetarë, kameramanë dhe bashkëpunëtorë të Top Channel kanë qenë të shpërndarë në gjithë Shqipërinë për të ndjekur këtë proces. Transmetimin maratonë u shfaq live edhe në kanalin tonë të Youtube.

Tërmetet/ Presidenti i PE: Evropa e gatshme të ndihmojë në rikonstruksionet
23/09 15:58
Tërmetet/ Rama: Hapni stadiumin e Durrësit, çdo shtëpi e dëmtuar duhet kontrolluar
22/09 12:22
Meta nga Durrësi: Të merren masa për verifikimin e dëmeve
22/09 00:48
Ekskluzive/ Rama: Tahiri, çështje e drejtësisë. Në raport me ligjin përgjegjësia është personale
21/09 15:00
SHBA: Dënim shkurajues/ Reagon dhe PS: “Tahiri”, çështje e drejtësisë
20/09 19:46
PD: “Vëllezërit Hysa” pas skandalit me autoritetin e rrugëve
20/09 15:29
Ekskluzive/ Tahiri vetëm do paraqitet, një herë në muaj para shërbimit të provës do të hedhë një firmë
20/09 15:25
PS: Tahiri, çështje e drejtësisë/ Reagon mazhoranca, PD: Rama mbrojti ish-ministrin
20/09 15:22
Tahiri në sytë e mediave botërore, ja çfarë shkruhet pas vendimit për ish-ministrin
20/09 13:58
Video/ Rama në Velipojë, takim me Këshillin Koordinues për veriun
20/09 10:47
Tahiri nuk shkon në burg, ‘liri’ me kusht/ 5 vite burg i konvertohet me 3 vite shërbim prove
20/09 07:59
Dorëheqja Qatos/ Tabaku: Luftë e brendshme për vjedhjen e milionave; nesër nxjerrim provat
19/09 19:06
Gati që të ikë PD, Gjiknuri: S’mjafton, të shkojë në burg për vjedhje votash
19/09 16:39
Palmer tregon çdo bëjë SHBA për Shqipërinë dhe Kosovën
19/09 13:51
Pas deklaratës së Bashës/ Gjiknuri: Gati të largohem nga Komisioni i Reformës
19/09 11:02
Çështja “Pronat”, PD: Qeveria po shkel të drejtat e pronarëve
19/09 10:35
Rama, ftesë për dialog/ Basha: S’mund të fshihemi pas fletërrufeve apo kërkesave të pa sinqerta
18/09 20:25
Negociatat/ “PO” gjermane për Shqipërinë, por me 9 kushte
18/09 20:19
Edi Rama ftesë për dialog opozitës. E nis me Bashën, ja letra
18/09 15:38
Premtimi i Bashës: Rrogën minimale do e rrisim në 400 euro
18/09 15:21