“Gusht, portret familjar”. Regjisori Spiro Duni sjell komedinë e zezë
16/02/2019 20:16

Në familjen Ueston nuk është e vështirë që plagët dhe problemet të shpërfaqen, që nga më të moshuarit e deri tek adoleshentët. “Gusht, portret familjar” është komedia e zezë që regjisori Spiro Duni ka zgjedhur për të çelur premierën e parë të Teatrit Komëbëtar për këtë vit, duke premtuar të dridhura tek spektatorët. Pritet të shohim në rast se kjo do të dëshmohet përgjatë kësaj fundjave dhe tjetrës.

As mik, as armik. Ekspozita për përvjetorin e sulmit të NATO
21/03 15:43
Gati busti i Skënderbeut që do vendoset në Budapest; Në studion e skulptorit Agim Rada
20/03 20:29
Përgjithmonë kanavacë. Ekspozita e piktorit Ardian Devolli
19/03 15:58
Wake Up/ Artisti i pazakontë që pikturon me gishta
19/03 13:57
Kineasti i 50 filmave, në Tiranë për filmin e ri për shqiptarët
18/03 20:49
Wake Up/ “Kopraci” 93-vjeçar, më i moshuari në historinë e teatrit shqiptar
18/03 12:38
Premiera e “La Boheme”, produksion i TKOB, në sallën e Pallatit të Kongreseve
17/03 20:58
“Bylisi” në rikonstruksion, Teatri i Fierit me pamje të re në Prill
17/03 13:42
“Hapësira, forma dhe ngjyra”. Ekspozita me piktura e Enton Panaritit
15/03 15:49
Ekspozita e princ Vidit
15/03 15:04
Komedia që shkon për dreq; Rivihet në skenën e ArTurbina
14/03 15:52
Koncerti i Ditës së Verës, në Teatrin “Skampa” në Elbasan
14/03 09:37
Gjurmët e komunizmit në Tiranë, ekspozitë që tregon 30 vite histori
12/03 20:58
Mjeshtri i fustanellave në Dukat të Vlorës
09/03 13:34
Kur sigurimi merrej me shkencë; Si u përndoqën intelektualët shqiptarë
07/03 21:02
Wake Up/ “La Boheme” në këndvështrimin e regjisores Ada Gurra
07/03 12:24
Wake Up/ Poezia e Pasolinit vjen në shqip në librin “Mish dhe qiell”
05/03 12:47
Piktori i hiperrealizmit. Krijimet pothuajse të vërteta të Gëzim Metës
04/03 15:46
Wake Up/”Antigona” drama që i flet mbretit që do timon
04/03 11:09
Wake Up/ Aleskandër Çipa: Sadije Agolli, lexuesja e parë e librit tim
04/03 11:03