Güleni trazon Kosovën, Veseli: I turpëruar; Haradinaj shkarkon ministrin e AKR-së
30/03/2018 14:50

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli u shpreh thellësisht i indinjuar nga arrestimi dhe deportimi i 6 shtetasve turq një ditë më parë, një akt ky për të cilin ai bën përgjegjës si presidentin Hashim Thaçi, ashtu edhe kryeministrin Ramush Haradinaj.