Greqia në alarm për refugjatët/ Mbërrijnë nga brigjet turke, Athina, notë proteste Ankarasë
31/08/2019 05:41

Pamje t­ë ngjashme me ato t­ë kriz­ës migratore t­ë vitit 2015 kan­ë regjistruar kamerat n­ë ishullin Lesvos t­ë Greqis­ë 24 or­ët e fundit. T­ë pakt­ën 13 barka me mbi 550 refugjat­ë prej t­ë cil­ëve thuajse gjysma jan­ë f­ëmij­ë,kan­ë mb­ërritur n­ë ishull prej brigjeve turke.

Edicioni Informativ, 21 Tetor 2019, Ora 19:30
21/10 20:05
Protesta në kryeqytetin e Libanit, kundër qeverisë së korruptuar
21/10 19:56
Nga Siria amerikanët ikin në Irak/ Civilët kurdë i qëllojnë me patate, shprehin indinjatën për largimin
21/10 19:53
Kosova, tjetër operacion në Siri/ 37 gra dhe fëmijë presin në kufi me Turqinë që të riatdhesohen
21/10 19:47
Dështon mbledhja për SPAK/ KLP duhet të përgjigjej, a mund të ndërtohet me 8 prokurorë
21/10 19:44
Maqedoni/ Zgjedhjet e parakohshme, partitë “nisin” fushatën
21/10 19:39
Aksidentet, më shumë viktima/ Në 9 muaj bilanc lufte, 157 të vdekur në rrugë
21/10 19:36
Sunfire, prokuroria nis hetimin/ Pesticidi i ndaluar që shitej në farmaci, një i dyshuar deri më tani
21/10 19:35
Në Durrës, muze për detin/ Një galeri me fotot e anijeve të para shqiptare
21/10 19:08
Lajme WEB – Ora 19:00 – 21 Tetor 2019
21/10 19:00
Muzeu i Luvrit mbërthen admiruesit e Da Vincit/ Gati ekspozita e gjeniut
21/10 18:39
Një tjetër “Mona Liza”, që mund të vlejë miliona dollarë
21/10 17:19
Policia Rrugore, masa të shtuara për parandalimin e aksidenteve rrugore
21/10 17:19
Negociatat/ Basha: Po mbahemi peng nga Rama; të ndjekë Maqedoninë në zgjedhje të parakohshme!
21/10 17:05
Nis sezoni i mbjelljeve, 3 mijë pemët e para vendosen përgjatë lumit të Lanës
21/10 17:01
Përse Franca thotë “Jo”? Analiza: Parisi po rrëzon angazhimin 20 vjeçar të BE
21/10 16:31
Edicioni Informativ, 21 Tetor 2019, Ora 15:00
21/10 16:28
Lufta ndaj kancerit- Shkencëtarëve u lind një ide e re!
21/10 16:10
Tetori i librit dhe arteve/ Botuesit kërkojnë kthimin e vëmendjes ndaj librit
21/10 16:08
Sigurimet, 93 milionë euro/ Në 8 muaj, rritja vetëm 2,3 përqind
21/10 16:05