Greqia ndalon fluturimet me Anglinë dhe Turqinë/ Grekët e ardhur nga Spanja, në karantinë!
23/03/2020 10:53

Me urdhëresë të veçantë, qeveria greke ndalon nga sonte në mbrëmje fluturimet për pasagjerë me Anglinë dhe Turqinë. Nga informacionet e marra, korrespondentët e Top Channel-t, bëjnë me dijeni se Greqia nuk ka më asnjë fluturim me Anglinë si dhe asnjë lëvizje ajrore, tokësore apo detare për pasagjerë me Turqinë. Për momentin mbetet vetëm linja e pasagjerëve mes Athinës dhe Sofies.

Top News – E ardhmja e Kosovës/ Pavarësia e integriteti territorial
22/05 11:01
Top News – Turistët në Greqi, pa teste dhe pa karantinë!
21/05 17:29
Top News – Maqedonia e Veriut/ Nuk cakton dot datën e zgjedhjeve
19/05 18:50
Top News – “Sfidë” koronavirusit! Greqia hap sërish Akropolin për vizitorët
18/05 14:36
Top News – Maqedoni e Veriut/ Nuk ka ende një datë zgjedhjesh
12/05 19:38
Top News – Greqi, Titi i bandave/ Astrit Hasani, në kërkim policor
12/05 18:18
Top News – Shkup: 22 raste të reja me koronavirus
11/05 15:54
Top News – Greqi, situata nga Covid/ Anullohen stërvitjet ushtarake
10/05 13:01
Punësimi sezonal në Greqi/ Arrihet marrëveshja, pritet të punësohen 10 mijë shqiptarë
02/05 13:39
1 Maji/ CoVid-19 nuk pengon protestat në Greqi, me mijëra në shesh
01/05 10:23
Top News – Vrau vajzën dhe e groposi në oborr, burg përjetë për Aleko Petron
29/04 13:09
Bilanci i Covid-19 në Greqi/ 133 të vdekur,dhe 2490 të infektuar
26/04 13:29
Lehtësimi i masave në Greqi/ Pritet hapja e restoranteve, gjykatave e qendra tregtare
26/04 13:28
Tentativë zjarrvënie në selinë e sinodit të shenjtë në Athinë
21/04 13:55
Top News – Maqedoni e Veriut/ Kryetari i Kumanovës me Covid-19
16/04 18:52
Koronavirusi në Maqedoni/ Rritet numri i të infektuarve, liderët e dy partive kryesore në izolim
12/04 13:59
Situata ne Greqi/ Raste të reja me Covid-19 dhe viktima
12/04 13:57
Shqiptarët e Preshevës në vështirësi/ Mungesa për shkak të izolimit, papunësia në rritje
10/04 16:18
Tamponë për 3 mijë romë/ Alarm në Larisa për një vatër të re me covid 19
10/04 13:23
Top News – Unioni grek i gazetarëve/ ‘Qeveria të na subvencionojë punën’
09/04 11:55