GRECO vë në mbikëqyrje Greqinë
05/09/2012 00:00

Greqia vihet nën mbikëqyrje deri në fund të vitit 2012 nga Grupi i Vendeve Kundër Korrupsionit të Këshillit të Europës (GRECO), pasi sipas tij ka shënuar një dështim të plotë për të luftuar kete fenomen, në sektorin publik dhe privat dhe për të siguruar transparencë në financimin e partive politike.

Rama hap ‘luftë’ ligjore: Gazetarin e ‘Bild’ do e çoj në gjykatat gjermane
17/06 22:00
Përgjimet e ‘Bild’, Donika Prela ngre dyshime mbi autenticitetin e audiove të publikuara
17/06 21:57
Gara për kryeprokuror/ KLP shtyn afatin për të verifikuar katër kandidatët
17/06 21:39
Fiks Fare/ Dashuri në kohë protestash, varianti më i ri i “Romeo dhe Zhuliela”
17/06 21:03
Fiks Fare/ Skandaloze! Policia e Korçës tallet dhe fyen rëndë qytetarin
17/06 21:01
Fiks Fare / VOA, zëri zyrtar i SHBA-së?! Dy qëndrimet e PD-së per VOA-n
17/06 20:53
Përgjimet e reja të “Bild”, publikohet telefonata e kryeministrit Rama
17/06 19:39
Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt
17/06 16:28
Sot provimi i matematikës, testimi për 36 mijë maturantët
17/06 16:26
Sekuestrohet pasuria marramendëse e Admir Muratajt dhe familjarëve të tij
17/06 16:19
Anulimi i zgjedhjeve/ Bashkia Shkodër kërkon lirimin e mjediseve nga KZAZ
17/06 15:29
Ulen aksidentet nga alkooli/ Më pak viktima. Ndëshkohen më shumë drejtues
17/06 12:24
Pas vdekjes, drejtësi në Strasburg/ I dënuari vdiq në burg për mos mjekim, shteti gjobitet 12 mijë euro
17/06 10:21
Aksident tragjik në Tiranë, shuhet familja me 4 anëtarë dhe një i plagosur
17/06 10:20
Trafiku kilometrik i së dielës/Radhë të gjata drejt gjirit të Lalzit
16/06 15:16
Piramida në tri kohë/ Historia e godinës që sot ka degraduar dhe projekti për ta transformuar
16/06 15:11
Turizmi nënujor/Amorfa të lashta e anije të mbytura që mund ta bëjnë Shqipërinë një destinacion
16/06 12:30
Qendra e solidaritetit/Nis ndërtimi në Tiranë, mbështetje për njerëzit në nevojë
16/06 12:27
Kultivimi i çajit të malit, mbi 20 gra punojnë në parcelat në Malin e Gjerë mbi fshatin Goranxi
16/06 12:18
Gara e adrenalinës dhe aventurës, mbyllet Rally Albania
15/06 22:08