Fundjavë me shi dhe dëborë/ Reshjet do të vijojnë deri ditën e enjte
25/01/2020 15:54

Orët vijuese të fundjavës do të na shoqërojnë më vranësira. Në zonat veri-perëndimore moti do të shoqërohet me reshje shiu, të cilat nuk do të kenë intesitet të lart. Ndërsa në zonat- veri-lindore do të kemi prezencën e flokëve të dëborës. Hakil Osmani METOALB ” Pritet që dhe e hëna gjatë pjesës së parë të ditës të na shoqërojë me reshje shiu dhe dëbore. Pasditja dhe mbrëmja do të sjellë përmirësim të përkohshëm, pasi dita e martë do të sjellë përsëri shiun dhe dëborën, reshje të cilat do të na shoqërojnë deri ditën e enjte. ” Muaji janar do të mbyllet me temperatura të larta. Hakil Osmani METOALB ” Vlera minimale do të jetë -3 dhe -4 gradë celcius në zonat malore, ndërsa vlera maksimale përgjatë ultësirës perëndimore do të jetë 15 gradë celcius. Në fakte është vlerë mbi 3-4 gradë celcius më shumë për muajin janar. ” Moti i lagësht do të jetë prezent në të gjithë territorin e vendit tonë.

Mësuesit në provim/ Testimi më 4 prill. Një vit më parë 7% nuk u kualifikuan
17/02 19:40
Ballsh, naftëtarët në grevë urie/ Kërkojnë shlyerjen e 5 pagave dhe vijimin e punës në uzinë
17/02 19:34
Përtej pritshmërive! Ndihma për Shqipërinë, mblidhen plot 1.15 miliardë euro
17/02 18:51
“Bashkë për Shqipërinë”/ Në Bruksel, konferenca e donatorëve për rindërtimin
17/02 17:16
Shitësja çarmatosi grabitësin/ Me armë në argjendari, arrestohet pas disa orësh në një kafene
17/02 17:05
Dështon tenderi për TEC e Vlorës/ Do jepej me koncesion për t’u vënë në punë me gaz të lëngshëm
17/02 17:01
Zyrtari që mbron piraterinë e TV/ Ervin Çelaj te AMA, asnjë masë ndaj kabllorëve hajdutë
17/02 16:59
Pranvera e ndotur e Shkumbinit! Fshatrat shkarkojnë mbetjet direkt në lumë
17/02 16:57
Priten 350 mln euro donacione/ Në konferencën për Shqipërinë pritet pjesëmarrja e 100 shteteve
17/02 16:18
Zhblloken kanalet e Çukës, pritet të lehtësohet puna për dhjetëra fermerë
17/02 14:18
Plas arma në Korçë, shoqërohet një person
17/02 14:00
Grabitësi ‘idiot’ në Elbasan/ Shitësja i rrëmben armën
17/02 13:52
Konferenca e Donatorëve/ Arben Ahmetaj tregon sa euro priten të mblidhen për Shqipërinë
17/02 12:13
Duhani/ Manastirliu: Brenda shkurtit do të miratohet…
17/02 12:07
Aksidenti në Mallakastër/ Furgoni i policisë mbushur me të burgosur përfundon në byrektore
17/02 11:46
Tërmeti/ Sot konferenca donatorëve, zbulohet numri pjesëmarrësve
17/02 11:30
Njohja e patentave/ Ekspertët gjerman vijnë në Shqipëri
17/02 11:23
Vlorë/ U gjetën tre makina në det, reagon policia
17/02 10:56
Vlorë/ Gjenden tre makina në det
17/02 09:38
Tryeza për Ballkanin/ Michel: Rikonfirmim për integrimin Europian
17/02 00:10