Fshati i jetëgjatëve; Rekordi në Sardenja, arrin 110 vjeç
08/02/2018 10:07

Antonio Todde ishte njeriu i parë në botë që u dokumentua se jetoi deri në 110, dhe ai banonte në Tiana, një fshat në ishullin italian të Sardenjës.

Rita Ora mbërrin në Prishtinë
17/02 14:35
Humor ministrash në samitin e Sofjes
16/02 13:29
‘Dashuria në ajër’, në Empire State Building
15/02 09:56
“Grinduni, që të qëndroni më gjatë e të lumtur bashkë”
14/02 14:38
Rivaliteti Instagram-Snapchat, triumf i këtij të fundit?
14/02 11:31
Qyteti mesjetar në Sllovaki, “bankë dashurie” për Shën Valentin
14/02 11:20
Trëndafila për të gjithë vitin
14/02 11:01
Misteri i “Mumjes që ulërin”
13/02 10:13
Metallica nderojnë Vasco Rossin në Torino
12/02 09:22
Princesha feston ditëlindjen
09/02 13:22
Në radhë për “Fifty Shades Freed”
09/02 11:52
Martesë mbi kanion; Dy ekuilibristët, spektakël në 121 m lartësi
08/02 12:38
Fshati i jetëgjatëve; Rekordi në Sardenja, arrin 110 vjeç
08/02 10:07
Gjeti 6 mijë dollarë, ia ktheu pronares. Shqiptari flet për TCH nga Australia
06/02 14:28
Syzet me kamera tredimensionale, për vetëm 399 dollarë
05/02 12:55
“Jeddah Tower”, kulla që do të rrëzojë nga froni “Burj Khalifa”
02/02 11:34
Receta- Rizoto me panxhar
01/02 13:27
Balena Wikie ka mësuar “të flasë”
31/01 15:24
Recetë- Biftek gici me fara pishe, fara kungulli dhe verë të kuqe
31/01 12:30
Receta- Mousse me çokollatë
30/01 13:10