Fituesit e “Rrathë IV”, çmim special edhe nga fondacioni “Dritan Hoxha”
07/12/2017 15:31

Historia e djaloshit që u gjet kur ishte foshnjë në një kazan plehrash nga një familje rome e që sot mendon si një i rritur, është edhe video dokumentari “21 gusht” nga Mirel Gjyzari, fitues i edicionit “Rrathë IV”, me 84 aplikime nga të cilat janë financuar 24.

“Shkolla e natës”, të rinj e të rritur, në kërkim të diplomës së gjimnazit
16/12 16:36
Veliaj takon Gros: Tirana dhe Shqipëria nuk kanë kohë për të humbur
16/12 15:41
Fier, emergjencë nga plehrat
15/12 15:20
Veliaj: Kush ka një makinë të dhurojë dy pemë
15/12 15:14
Shkolla e rrezikuar në Peqin
15/12 14:30
Tepelenë, lumi sjell predhat
15/12 12:20
Pa Koment – Shembja që rrezikon 7 fshatra
15/12 10:22
55 vjeç “Sami Frashëri”
14/12 20:45
Osumi, “kosh plehrash”. Mbetjet hidhen në lumë
13/12 15:22
Nuk është kafene, por bibliotekë
13/12 14:53
Shndërrimi i bunkerëve; sot përdoren për art, turizëm…e shtëpi
12/12 20:20
Veliaj: Më shumë hapësira sportive se sa kafe
12/12 16:59
Emergjenca e mbetjeve, lumenjtë e mbushur me qese
12/12 16:54
Mbingarkesa e QSUT
12/12 16:38
Ku studiojnë shqiptarët?
11/12 20:54
Kërkojnë paratë, punëtorët bllokojnë rrugën Fier-Vlorë
11/12 14:36
“Tirana 48 orëshi”, “Red Lines” fitues i festivalit
11/12 11:05
Ndihma e pamjaftueshme; Familjet në nevojë nuk përballojnë minimumin jetik
09/12 17:08
Përmbytja varfëron; Banorët e ish-Kënetës në Durrës, ende nën ujë
09/12 15:30
Përmbytja e bizneseve; Rikthimi i vështirë, dëmet më të mëdha në bujqësi
09/12 15:27