Festivali i Teatrit në Butrint, pjesë edhe trupa nga Europa
12/07/2018 16:47

Në Butrint po zhvillohet edicioni i 16 i Festivali Ndërkombëtar të Teatrit, me pjesëmarrjen e trupave nga Shqipëria, Maqedonia, Ukraina dhe Greqia.

Tregu i artit në Shqipëri. Më shumë të interesuar janë të huajt
19/05 21:06
“Farsa e Kurorës”, komedia në teatrin e Gjirokastrës
19/05 16:35
Dita e muzeve/ Në Berat aktivitet me të rinjtë në ditën ndërkombëtare
18/05 12:22
Esat Pashë Toptani, studiues e gazetarë mblidhen në një simpozium shkencor
17/05 20:05
Mbrëmje moskovite në Korçë/ Shfaqja e ansamblit rus, Jarmarka
17/05 12:44
Wake Up/ Bujar Qamili: Së shpejti këngë me Bleona Qeretin
17/05 12:28
Wake Up/ Bujar Qamili: Këngëtarët e muzikës popullore janë si relikte
17/05 12:26
“Prapaskenat e fatit” do të shfaqet në skenën e Amfiteatrit
16/05 21:43
Ekspozita e tre artistëve/ Dy piktorë dhe një skulptor ekspozojnë veprat në Sarandë
16/05 12:26
Korça me shumë muze/ Nga arti i mesjetës te fotot e Gjon Milit
16/05 12:23
Wake Up/ Driant Zeneli tregon pse zgjodhi fëmijët e kromit për Bienalen e Venecias
16/05 12:02
Pianistja e verbër, koncert recital në ndihmë të fëmijëve
15/05 15:37
Wake Up/ “Art”, komedia që ngre pikëpyetje të shumta rreth artit këtë fundjavë
15/05 12:35
Piktura e Monet vendos rekord të ri botëror
15/05 11:58
Turne teatror në Fier, pjesë e projektit të përbashkët me Malin e Zi dhe Italinë
15/05 11:24
“Pikëllim në një foto…”
14/05 20:50
Wake Up/ “Wild World” nga Landi Kademi
14/05 13:05
Wake Up/ Pas 20 viteve në skenë me rock Land Kademi vjen me motive folklorike
14/05 13:02
Panairi i verës, 1600 kompani prodhuese ekspozojnë pijet e tyre në Francë
14/05 12:36
Poeti minoritar që shkruan shqip
14/05 12:34