Festivali i të rinjve/ 7 shkolla në Shkodër në teatrin “Migjeni”
27/02/2020 16:54

Për 7 dite me radhe 7 shkolla të mesme të qytetit të Shkodrës do të ngjiten në skenën e teatrit “Migjeni” me nga një shfaqje të përzgjedhur mes nxënësve dhe aktoreve profesionist, në kuadër të festivalit të të rinjve që po organizohet. Në natën e dytë, ishin nxënësit e shkollës “28 Nëntori” i cili u shpall si gjimnazi më i mirë publik në vend, të cilët sollën kryeveprën e regjisorit Serafin Fanko, “Këshilli i Ndrikullave”.

Operacion i përbashkët Itali-Shqipëri, 11 të arrestuar për kokainë
04/06 13:08
Rinisin takimet për reformën/ Ambasadorët takohen te zyra e Sorekës
04/06 13:07
Inertet hidhen rrugëve/ Depozitohen në Xhafzotaj mbetjet e shembjeve në Shijak
04/06 13:05
Top News – Vrasje e rrëmbime/ OFL zbarkon në jug, ja 6 “të fortët”
04/06 13:04
13 të infektuar në 24 orë/ Shumica në Tiranë, por një rast edhe në Krujë e Shkodër
04/06 13:04
Kaosi me tokat/ Pa certifikata pas 30 vjetësh në Finiq
04/06 12:34
Top News – 13 raste të reja në 24 orë/ 266 raste aktive në gjithë vendin
04/06 12:10
Top News – Votimi i emigrantëve/ Pa ndryshim sistemi, i pamundur
04/06 11:39
Top News – Kryeson Gjirokastra/ Depresioni pushton “moshën e artë”
04/06 11:30
Top News – Kultivimi i kanabisit/ Zbulohet fidanishtja në Cakran
04/06 11:27
CoVid-19/ 13 raste të reja, ja harta e shpërndarjes
04/06 11:24
Top News – Vihet në pranga nga FNSH/ 42 vjeçari me rrezikshmëri të lartë
04/06 11:16
Vlorë/ Digjet ‘BMW’-ja gjatë orëve të natës
04/06 10:30
Në kërkim për tentativë për vrasje, arrestohet 42-vjeçari në Kurbin
04/06 10:10
Mbi 100 punonjës policie dhe disa dronë të angazhuar, operacion antidrogë në Fier
04/06 09:24
Top News – Reforma zgjedhore/ Drejt paktit, Yuri Kim pret Bashën
03/06 23:31
Top News – Marrëveshja për reformën/ PD, Basha: Kemi ngecur në një pikë
03/06 23:29
Top News – Afati, paga e luftës/ Pas 5 qershorit bizneset gjobiten
03/06 23:28
Top News – Zjarr në vilën 4 katëshe/ Tiranë, policia evakuon banorët
03/06 21:48
Top News – Përdhunimi i të miturës/ Shahini: Duhet të ndryshojë kultura
03/06 21:05