Festë në Elbasan Arena! Shqipëria dhuron spektakël dhe merr 3 pikë të çmuara
11/09/2019 07:27

Kombëtarja Shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë treguan një lojë ekzaltuese dhe dëshirë për të qëndruar në garën kualifikuese, duke shënuar plot 4 herë në portën e nordikëve, në sfidën e mbyllur 4-2.