Festa që u la në mes/ Prodhuesit e ballokumeve në Elbasan: Nuk kemi shitur
01/04/2020 14:02

Si kurrë më parë pandemia e Covid-19 anuloi festimin e ditës së verës në Elbasan. Padyshim që Elbasanasit festuan nëpër shtëpitë e tyre, por anulimi i festës shkaktoi humbje të mëdha tek bizneset të cilat ishin përgatitur për pritjen e mijëra vizitorëve. Ndër këto më të dëmtuarat janë pasticeritë të cilat kishin tashmë të gjithë lëndën e parë gati për prodhimin e ballokumeve. Një pasticeri rreth 5 mijë ballokume në rreth 2 javë të Marsit thotë se humbjet janë të konsiderueshme. Elbasani nuk mban mend në historinë e tij anulimin e festës pagane. Por kjo masë ishte e domosdoshme për evitimin e grumbullimeve dhe parandalimin e përhapjes së Covid-19. Por bizneset e vogla tashmë janë të shënjuara nga një humbje e madhe sidomos me lëndën e parë e cila del jashtë përdorimit.

6 raste në Tiranë e Shkodër/ 177 persona aktivë me Covid-19
25/05 13:21
Top News – Citon kushtetutën/ PD-rimerrni të drejtat tuaja
25/05 13:18
Top News – Në mesin e koronës/ Japonezët i kthehen insekteve
25/05 13:17
Top News – Vlorë, atentati mafioz/ Policia dyshon për vrasës me pagesë
25/05 13:17
Inertet në natyrë/ Si po dëmtohet laguna nga hedhja e tyre në rrugën Shëngjin-Lezhë
25/05 13:10
Lumi i plehrave/ Ndotje nga inertet dhe mbetjet që hidhen gjatë rrjedhës së Gjanicës
25/05 12:47
Top News – “Monstra e Kavos”/ Përdhunuesi serial theu këmbën kur policia po e ndiqte, detajet
25/05 12:44
Top News – 6 raste në 24 orë/ shkon në 1004 numri i të prekurve
25/05 12:16
CoVid-19/ Vetëm 6 raste të reja në 24 orët e fundit
25/05 11:25
Top News – Paratë e krimit/ Për 2019, sekuestrohen 40 mln euro
25/05 10:45
Top News – Hajdutët e mesnatës/ Tepelenë, katër persona në pranga
25/05 10:45
Top News – Faturat e hetimeve/ Sekuestrime, urdhri i kryeprokurorit
25/05 10:44
Top News – Rama publikon videon/ Fabrikë e re në Malësinë e Madhe
25/05 10:44
Top News – Publikohen masat e reja/ Rama-plazhet hapen pas 10 qershorit
24/05 22:38
Fundjavë e peshkimit/ Burrë e grua prej 10 vjetësh përshkojnë bregun e Orikumit
24/05 21:02
Karantina e çiftit të artistëve/ Izolimi solli edhe projektet e reja për Zeqir dhe Violeta Sulkuqin
24/05 21:02
Exclusive – Kujtim Spahivogli, Shenja e një brezi – 24 Maj 2020
24/05 21:02
Rama: Hapim plazhet më 10 qershor
24/05 21:01
Skandali me këshilltarin e Johnson/ Shkeli karantinimin, por kryeministri e merr në mbrojtje
24/05 20:59
Greqi, nesër hapen restorantet/ Sot vetëm 2 raste me Covid-19 dhe asnjë viktimë
24/05 20:55