Fakultetet në rrezik mbylljeje/ 87 programe studimi rrezikohen në 6 universitetet publike
18/10/2019 13:35

Tkurrja e numrit të studentëve vit pas viti thellohet edhe më shumë. Në këtë vit të ri akademik, 5 fakultete dhe 87 programe studimi në 6 universitetet publike në Shqipëri janë në rrezik mbyllje pasi nuk plotësohet numri prej 10 studentësh për një degë studimi. Edhe pse priten fituesit e raundit të tretë, ndryshimi i numrit të regjistrimeve nuk do të jetë shumë I madh. 2 Fakultete në Universitetin e Gjirokastrës, 2 në atë të Shkodrës dhe 1 Fakultet në Universitetin e Korçës janë drejt mbylljes.

Po kthehet në “rrugën e vdekjes”, Policia heq 135 patenta: Aksidentet, pasojë e shpejtësisë dhe çmendurisë
17/11 08:22
Ndryshon taksa e të dypunësuarve/ Pas një janarit të ardhurat tatohen si një pagë e vetme
16/11 19:35
Në një apartament, tre familje/ Korçë, mbi 500 familje në nevojë urgjente për strehim
16/11 19:32
Sonte, “Gjurmë Shqiptare”/ Në Shqipëri ka ndodhur një pushtim i heshtur
16/11 16:40
Problemet e adoleshentëve/ Sociologët tregojnë se nga çfarë rrezikohen të rinjtë
16/11 15:55
Rrugët që përmbyten në Durrës/ Në periferi situata bëhet kritike kur ka rreshje
16/11 15:48
Fundjava do jetë pa rreshje/ Temperatura deri ne 23 gradë, shiu do vijë javën që vjen
16/11 15:45
28 nëntori, për festë në Turqi/ Për festat e nëntorit shqiptarët pronotojnë jashtë
16/11 15:33
Panairi i librit/ Sot u shpallen çmimet për fituesit
16/11 14:02
Panairi i bujqësisë/ “Shqipëria punon tokën”, mbledh fermerët në sheshin “Skënderbej”
16/11 13:39
Situata në Vaun e Dejës, normale/ Niveli nuk ka rritje të konsiderueshme
16/11 13:38
Pritjen rreshje në veriperëndim/ Situata në liqenin e Shkodrës dhe lumin e Bunës pa probleme
16/11 13:37
Sinoptikanët: Priten reshje/ Nisin sot dhe nesër në zonat qendrore dhe bregdetare
16/11 13:37
Meta takim me opozitën/ Do thërrasë PD dhe LSI për situatën politike në vend
16/11 13:35
Senida Mesi: Me këtë President ose një tjetër, në Shkodër do të ketë zgjedhje të parakohshme
16/11 13:27
“Johan Padan dhe Amerika” – në skenën e teatrit të Gjirokastrës
16/11 12:34
Hetim tregut farmaceutik/ Autoriteti i Konkurrencës ka sinjale për abuzime
16/11 12:23
Votimi elektronik për herë të parë, Rama: Është i pa penetrushëm, jemi gati
16/11 12:19
Pasuritë e sekuestruara, Shqipëria “kopjon” modelin Italian
15/11 20:32
Shtatzënat nuk vaksinohen/ Rrezikohen nga gripi, por ngurojnë të mbrohen
15/11 19:49