Epidemia e gripit, në Fier dyshohet për viktimën e dytë
14/02/2018 20:20

Të gjitha spitalet e vendit po përballen me një dyndje të madhe të të prekurve nga komplikacionet e gripit stinor. Ndërsa ne spitalin e Fierit ka humbur jetën një vajzë. Familjaret e saj thonë se shkak ishte gripi, por mjeket nuk e konfirmojnë. Ata thonë se duhen pritur hetimet përfundimtare nga Instituti i Shëndetit Publik.

Çmimi i ujit mund të rritet. Enti i Ujit: Ka hapësirë, familjet e përballojnë
22/02 20:55
Familjet emigrojnë në Perëndim
22/02 20:08
Shqipëria po zvogëlohet. Tkurret popullsia, ulen lindjet
22/02 19:53
Fruthi preku 91 persona, më të rrezikuarit ishin fëmijët nën dy vjeç
20/02 19:59
Te Drejtësia, në shitje edhe detyrat e studentëve
19/02 20:21
Elton Ilirjani kundër martesës dhe adoptimit të fëmijëve në çiftet homoseksualë: Nuk e bëj dot rolin e nënës!
19/02 18:13
Tradita korçare, në shitje. Shtëpitë e vjetra braktisen për shkak të emigracionit
19/02 15:39
Vetëvrasja e dyshimtë e 16-vjeçares; Më e mira e shkollës në Divjakë
18/02 15:39
Gjysmëshekulli mekanik, 67-vjeçari: Zanatçiu vdes në këmbë
17/02 20:56
Çmimi i ilaçeve do të ulet me 5%
17/02 20:05
Një pemë te liqeni edhe nga Anxhela Peristeri
17/02 14:08
Në shtëpinë tonë/ Infeksionet urinare dhe vaginale, mjekja: Kujdes nga tualetet e lokaleve
14/02 11:44
Fëmijët, mësim pasdite për shkak të rikonstruksionit në mes të vitit shkollor
13/02 20:45
Sport në Parkun Olimpik. Të rinjtë garuan në futboll e basketboll
12/02 20:22
Mjekët, protestë kundër dhunës. Një ditë më parë u keqtrajtua mjeku i Infektivit
11/02 20:47
Adoleshentët, alkool dhe drogë; Koalicioni i prindërve, mësuesve dhe komunitetit për të luftuar fenomenin
10/02 19:58
“1 në 4 vajza dhunohen”, studimi: Fenomeni i ka rrënjët e thella në familje
10/02 13:04
Open/ Historia tragjike e 13-vjeçares në Kavajë; Si nisi abuzimi nga djemtë
07/02 21:42
Historia tragjike e 13-vjeçares në Kavajë; Si nisi historia
07/02 21:34
Mbyllet greva në Universitet. Pedagogët vendosin të rikthehen në mësim
06/02 19:53