Emri i Maqedonisë, Zaev me sytë nga Athina
12/01/2019 19:09

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, i kërkoi të shtunën Greqisë që t’i japë fund mosmarrëveshjes së hershme mes dy vendeve duke ratifikuar marrëveshjen për emrin e ri të vendit, Republika e Maqedonisë së Veriut.

Ligji i ri për nënshtetësinë, Greqia lehtëson pasaportat
21/03 17:26
Protestat në Serbi e Mal të Zi; Vuçiç dëgjon zhurma gjatë konferencës, ironizon protestuesit
21/03 13:52
“Vrapuesi” do shkojë në Shkup; Statuja në Athinë do këmbehet me Aleksandrin e Madh
20/03 22:23
Hahn, për protestat në Ballkan: Ndryshimet politike, përmes proceseve demokratike
20/03 10:11
Kandidati për kreun e KE-së, Weber: Europa, e paplotë pa Ballkanin
18/03 10:01
Ministri i Maqedonisë së Veriut viziton Greqinë, kontestohet nga Agimi i Artë
16/03 15:05
“Tirana nuk e ndihmoi Gruevskin”. Zaev flet ekskluzivisht për Top Channel
13/03 20:23
Në Luginën e Preshevës, aty ku basketbolli mposht ndasitë etnike
12/03 20:17
Maqedoni e Veriut, dënohet me 3 vjet burg kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi
08/03 15:44
Shkup, hiqet përkufizimi “maqedonas”
07/03 10:04
Kreu i ri i Tuzit: Administratë që flet shqip
04/03 12:13
Maqedonia e Veriut, Pendarovski zyrtarizohet si kandidat për president
04/03 09:58
Mali i Zi / Nikë Gjeloshaj fiton zgjedhjet e para për komunën
04/03 09:26
Edhe Tuzi me drejtues shqiptar
04/03 09:23
Nikë Gjeloshaj intervistë për Top Channel: T’u japim mesazh bashkimi të gjithë shqiptarëve
03/03 20:33
Minutat e fundit të votimit në Tuz, kandidati shqiptar i bindur për fitoren
03/03 19:47
Nik Gjeloshaj: Merrni pjesë në këtë vendim historik, Malësia do triumfojë në Tuz
03/03 14:38
Pendarovski për President; Kandidati i përbashkët i LSDM dhe BDI
02/03 12:35
Taksa 100 %, delegacioni i BE takon deputetët e listës serbe
02/03 09:39
Bojkotet opozitare në rajon, analistët flasin për “Pranverë ballkanike”
28/02 11:51