Emisioni i plotë – Wake Up, 17 Janar 2020
17/01/2020 13:16

Tema: Moti, Adiola Bani Tema: Nasa: 2019, viti i dytë më i nxehtë në histori Tema: Shtypi - Lexohen mediat online shqiptare dhe të huaja Tema: Këmbimi valutor Tema: 60% e punonjësve në Shqipëri të pakënaqur me punën e tyre Sondazhi për 2019: Paga, vlerësimi, mundësia për karrierë dhe angazhimi në punë Të ftuar: Erald Pashaj Tema: Te “Ali Myftiu”, ku përgatiten zanatçinjtë Shkolla në Elbasan ka kërkesë të lartë për profesionet Tema: Emigrimi i punëtorëve alarmon ndërmarrjet shqiptare Studimi: 61% e ndërmarrjeve kanë pasur punonjës të larguar në 2019 Lidhje LIVE: Bruna Kërçyku, Armand Leksi, Kejvin Cerekja, Klaudio Cullhaj, Sidorel Salla, Seit Balliu, Kadri Shermadhi Tema: Studimi: Të pasurit jetojnë mesatarisht 9 vite më shumë sesa të varfërit! Të ftuar: Ariana Muçaj Tema: Kuriozitet/ Krijohen robotë nga embrioni i bretkosës Insert: Mikrorobotet Tema: Jozefina Simoni, "rikthen" në skenë Amy Winehouse! Të ftuar: Jozefina Simoni Tema: Eli Fara, këngëtarja që numëron mbi 30 vite në skenë “Bohem”, bashkëpunimi i saj me Stresin që nuk ishte as pjesë e finales në RTSH Të ftuar: Eli Fara

Wake Up/ Psikologia Muçaj: S’do përqafohemi më, s’do rrimë më gjatë në kafe dhe jashtë shtëpisë
27/03 12:52
Wake Up/ Olti Curri: Tani i drejtohem më shumë zotit dhe informohem vetëm nga media serioze
27/03 12:51
Wake Up/ Iliriana Basha: Kujtoj luftën e Kosovës; 4 vjet në shpi, pa bukë dhe me frikën e vdekjes
27/03 12:50
Wake Up/ Regjisori Altin Basha: E dhimbshme t’i “takoje” prindërit në largësi nga makina
27/03 12:49
Wake Up/ Në familjen e regjisorit Basha izolimi zbuloi hobet; Iliriana mëson piano, Altini vizatimin
27/03 12:49
Wake Up/ Dr. Erion Dasho: Të izolohen të moshuarit dhe të sëmurët. Të rinjtë të punojnë
27/03 12:43
Wake Up/ Izolimi i Olti Currit: Më është çoroditur e gjithë jeta. Më mungon liria
27/03 12:42
Wake Up/ Dy maturante tregojnë si po kryhet mësimi online për provimet e maturës shtetërore
27/03 12:24
Wake Up/ Dr.Erion Dasho: Korona s’do të ketë pasoja katastrofike në Shqipëri. Shkak masat e marra
27/03 12:23
Wake Up/ Pse po stigmatizohen të prekurit me korona?! Flet, psikologia Arjana Muçaj
27/03 12:22
Reshje dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
27/03 08:02
Wake Up/ Uthull dhe sodë buke, ja si duhet t’i lani frutat dhe perimet për të luftuar Covid-19
26/03 12:30
Wake Up/ Epidemiologu Fabian Cenko: Covid-19 nuk mund të kontrollohet vetëm nga Tirana
26/03 12:29
Wake Up/ Epidemiologu Fabian Cenko: Sëmundjet infektive nuk parandalohen me teknologji
26/03 12:29
Wake Up/ Dëshmia e mjekes shqiptare nga Madridi: Situata shumë e vështirë, skenari si i Italisë
26/03 12:23
Wake Up/ “Thriller”-i me emrin Covid-19. Pyetjet që kemi të gjithë mbi koronavirusin
26/03 12:22
Wake Up/ A përhapet Covid-19 nga ushqimet? AKU: Frutat dhe perimet të shiten të paketuara
26/03 12:05
Wake Up/ Gazetari nga Suedia: Pse qeveria beson se virusi mundet me imunitet dhe jo me izolim
26/03 12:03
Wake Up/ Rrobaqepësja nga Lushnja maska falas për stafin e Urgjencës së Lushnjës
26/03 11:59
Erë e fortë dhe reshje, njihuni me parashikimin e motit për sot
26/03 07:45