Emigrantët kthehen për dasma, pushime në atdhe për të lidhur kurorë
05/08/2018 17:09

Përveç pushimeve, emigrantët kthehen në atdhe edhe për dasma. Gushti është plot me dasma të tilla. Për të mbledhur të afërmit dhe për të ndjekur traditën, ata vijnë në qytetet dhe fshatrat e lindjes.

Dokumente për Vettingun/ Qytetari që mbledh denoncimet për gjyqtarë e prokurorë
17/08 23:41
Vdekja e punëtorëve, në pranga drejtuesit teknik të dy firmave, procedim edhe për punonjësit e Inspektoriatit të Punës
17/08 16:18
TVSH me këste, ndryshon udhëzimi për bizneset që kanë detyrime të prapambetura
17/08 15:53
Rrugë që lidh Selitën me Tiranën,Veliaj: Investimi i ri në Kopshtin Botanik dhe Zoologjik
17/08 15:36
Procesi i digjitalizimit, dekoder falas për çdo paketë të Digitalb
17/08 12:28
Në luginën magjepsëse të Curajt, turistët e huaj e konsiderojnë si sekreti i fundit i alpeve shqiptare
17/08 12:24
Pushuesit rikthehen në Pishporo, shumë emigrantë në një nga tre plazhet e Fierit
17/08 12:17
Pastrimi i Sarandës, mbetjet gjatë sezonit turistik janë pesëfishuar
17/08 12:16
Shembja e skelës së pallatit në Tiranë, shkon në dy numri i viktimave (emra+video)
16/08 20:05
Zjarr në fshatin Vjosë, era favorizon flakët (Video)
16/08 17:28
Shembja e skelës së pallatit në Tiranë, shkon në dy numri i viktimave (video)
16/08 17:08
Restaurimi i pallateve/ Investimi në Tiranë nga Fondi i Komunitetit
16/08 16:13
Ethet hemorragjike, 1 viktimë/ Të prekur edhe në Shqipëri, sëmundja përhapet nga miu
16/08 16:03
Nafta e importit përzihet me të vendit/ Abuzimi u zbulua gjatë kontrollit mbi cilësinë e karburanteve
16/08 16:02
Gjirokastër, aksion i pastrimit/ Përqendrimi te zonat rurale që po kthehen në destinacione të turizmit malor
16/08 13:46
Ndotja “mbyt” Zharrëzën/ Banorët: Janë shtuar sëmundjet kancerogjene
16/08 12:27
Festa e rakisë në Boboshticë, banorët promovojnë pijen për të dytin vit me radhë
16/08 12:24
Aksidentohet për vdekje gruaja, tentoi kalimin përmes autostradës
16/08 09:03
Vale e re e zhvlerësimit të euros, BSH: Normë e sezonit të verës, kursi do të rikthehet në normalitet
15/08 19:54
Mos prisni 1 shtatorin! Fundi i transmetimeve analoge dhe nisja digjitale në Tiranë, Durrës e Vlorë
15/08 16:26