“El Chapo” shpallet fajtor
13/02/2019 12:00

Bosi famëkeq i karteleve të drogës, Joaquin El Chapo Guzman është shpallur fajtor për 10 akuza për trafik droge në përfundim të gjyqit tre mujor në Nju Jork, ku pati dëshmi dramatike të arratisjeve nga burgu, vrasjeve mizore dhe ryshfeteve miliona dollarë për politikën.

Protesta pro Evropës. Marshime në Gjermani një javë para zgjedhjeve europiane
19/05 18:28
Muzeu gjerman kthen kryqin e gurtë në Namibi
19/05 16:57
Thirrja e Merkel për europianët: Bëjini rezistencë rrymave populiste që duan shkatërrimin e BE
19/05 16:27
Shtetësia në Zvicër, pikëpyetje mbi sistemin e demokracisë së drejtpërdrejtë
18/05 20:36
Certifikata e lindjes së foshnjes mbretërore zbulon disa sekrete
18/05 20:34
Tradita e Gondolave/ Në Venecia përpjekje për ta mbajtur gjallë
18/05 20:32
“Boeing” përmirëson programin e avionëve “737 Max”
18/05 18:55
Videoskandali i korrupsionit në Austri, dorëhiqet zv.kancelari
18/05 18:53
Tensionet me Iranin, SHBA paralajmëron: Rrezik për avionët mbi Gjirin Persik
18/05 14:06
Zgjedhjet në Australi, rezultati i paparashikueshëm
18/05 14:03
Mbretëresha Elizabeth II kërkon menaxher të rrjeteve sociale
17/05 19:10
Ski mes temperaturave 25 gradë, “shaka pranverore” në resortin austriak
17/05 18:58
Ndahet nga jeta “legjenda” e internetit, “Grumpy Cat”
17/05 18:24
Trump ndryshon variant. Rrethim e jo mur në kufirin me Meksikën
17/05 18:22
May, drejt largimit. Kush pritet ta pasojë?
17/05 18:20
Trump paraqet propozimin për ndryshime në sistemin e imigracionit
17/05 15:40
Facebook fshin 265 llogari në Izrael
17/05 14:45
Arkitekti i piramidës së Luvrit ndahet nga jeta në moshën 102-vjeçare
17/05 12:41
Një verë e mirë kërkon edhe një gotë të mirë
17/05 11:49
Nga “JFK” në Manhattan, për 6 minuta me taksinë fluturuese
16/05 21:07