“Eksodi” nga Durrësi. 10 mijë pasagjerë i drejtohen Italisë me 7 tragete
31/08/2018 15:52

Ditët e fundit të gushtit në portet e vendit ka më shumë udhëtarë sesa në pjesën tjetër të vitit. Vetëm dy ditët e fundit, në Portin e Durrësit janë nisur 7 tragete drejt Italisë me 10 mijë pasagjerë e 3200 mjete.

Ekipi izraelit: Ndjejmë detyrim për të ndihmuar shqiptarët, pranë hebrenjve në kohën e holokaustit
05/12 22:03
Tërmeti, ekspertët: Shkelja e rregullave të ndërtimit shtoi dëmet
05/12 20:50
Strehimi në Durrës/ Fëmijët ndezin dritat e fundvitit në hotele
05/12 20:41
Furra e bukës që nuk u mbyll/ Mireli: Kjo punë është mision dhe ato ditë duhet të bëja të pamundurën
05/12 20:40
Situata pas tërmetit, Rama i kërkon ndihmë inxhinieres Luljeta Bozo
05/12 20:25
Përralla e Arbrit për tërmetin/ Lira Gjika: Fëmijët po e vizatojnë dhe letrën e bëjnë shuk
05/12 20:02
Shkozet, shembet me tritol godina/ Forcat e Armatosura koordinuan edhe me prokurorinë
05/12 19:38
Rama: Viti 2020, i rindërtimit. Tri lagjet e reja në Tiranë, Durrës e Laç. 20 miliardë lekë nga buxheti
05/12 19:28
U miratua shembja, nis boshatisja e godinës 15 te “Qytet Studenti”
05/12 18:24
Durrësi përgatitet për festa/ Edhe pse atmosfera është ende e vakët pas tërmetit
05/12 18:04
Si u kthye në hi ndërtesa 4 katëshe në Shkozet
05/12 17:24
Zgjidhet Kryeprokurori i ri/ Kush është Olsian Çela, prokurori i “dosjeve të forta”
05/12 17:14
Vlorë/ Sekuestrohen 57 mijë euro
05/12 17:00
Suedi: Aty ku sulmet me bomba po bëhen të përditshme
05/12 16:58
Bilanci i dëmeve të tërmetit/ Të dëmtuara edhe 12 qendra shëndetësore dhe ambulanca
05/12 16:51
Shembet ndërtesa 4 katëshe në Shkozet
05/12 16:46
12 katëshi i dëmtuar/Banorët, u ndërtuar një vit më parë, kërkojnë ndërtuesin
05/12 16:39
Lejuan ndërtime pa leje, arrestohen tre punonjës të IMT-së
05/12 16:29
Zgjidhet KED 2020/ Arta Marku anëtare, Xhaferrllari zëvendësuese nga Gjykata Kushtetuese
05/12 16:17
Ndryshon projektbuxheti 2020/ 200 mln $ për rindërtimin e shtëpive dhe godinave të shkatërruara nga tërmeti
05/12 16:04