Egbo: Jemi gati/ Trajneri kërkon nga klubi përforcime në mbrojtje
15/01/2020 21:23

Vendimi për ti besuar stolin Emanuel Egbos në vijim të kampionatit nga ana e drejtuesve të klubit të Tiranës, nuk ishte aspak i vështirë duke pasur parasysh rezultatet që ja doli skuadra të arrinte me të në krye. Bardheblutë po zhvillojnë fazën përgatitore në Antalia dhe për Top Channel Egbo ka treguar gjendjen e skuadrës momentalisht duke vlerësuar mënyrën se si janë stërvitur dhe si janë paraqitur mbi të gjitha në 3 miqësoret e luajtura aty. “Skuadra është paraqitur mirë, në 3 miqësoret e zhvilluara më ka pëlqyer, pavarësisht humbjes në ndeshjen sot. Lojtarët po stërviten si duhet dhe mund të them që jemi gati për të vijuar kampionatin, ndoshta jo me ritmin e 3 ndeshjeve të fundit por ndjej që ekipi është gati”, shprehet Emanuel Egbo- Trajner i Tiranës. Largime ne mbrojtje dhe asnjë afrim deri tani, kjo padyshim duhet të ndryshojë dhe me merkaton e kësaj periudhe sigurisht që në kampion bardheblu mendojnë përforcime. Egbo e thotë qartë, Tirana ka nevoje për lojtarë. “Kemi pasur dy largime në mbrojtje. Nuk kam folur me presidentin në lidhje me merkaton por mendoj që do afrohet minimum një futbollist që mund të luaj në qendër dhe në krah. Na duhet një mbrojtës!”, thotë Egbo.

Trashi, thirrje tifozëve: Presim tifozë në stadium ndaj Bylisit
20/02 19:39
Serbi në përfaqësuese, në Beograd e quajnë shokuese!
20/02 19:13
Gripi dëmton superioren/ Mungesa të Tirana, Partizani e Kukësi rikuperojnë në kohë
19/02 16:07
“Diell artificial” për stadiumin/ Zgjidhja për fushën e “Air Albania” që dëmtohen gjatë ndeshjeve
19/02 15:59
Kombëtarja U16, 3 fitore dhe 11 gola/ Agustin Kola thirrje prindërve: Mos i mbyllni fëmijët në shtëpi
17/02 19:50
Nesër Laçi-Partizani/ Sormani: Sulmi? I lumtur nëse shënon edhe portieri
15/02 16:09
Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’
15/02 14:29
Sfida e Partizanit/ Ndeshja test për ekipin që po pëson humbje
15/02 13:33
UEFA Development Tournament/ Kombëtarja e femrave U-16 nuk njeh rival, mposht edhe Gjeorgjinë
13/02 19:52
“ ‘Paqe’ sepse rrezikonim përjashtimin”/ Flet presidenti i KOKSH për rezolutën
12/02 20:00
Partizani-Beslidhja/ Ndeshja për kupën e Shqipërisë
12/02 16:45
Panucci harron paratë: Duka, deklarata të shëmtuara
07/02 19:21
Tirana kërkon titullin/ Përballet sot me Vllazninë që synon kupat e Europës
07/02 16:16
Tirana kërkon titullin! Përballet sot me Vllazninë që synon kupat e Evropës
07/02 13:37
Tifozi i Tiranës prej 58 vitesh/ Muhamed Zalta: U preka shumë pasi fituam derbin e fundit
06/02 20:09
Nuk ecte, por u bë boksier/ Historia frymëzuese e 25-vjeçarit nga Pogradeci
04/02 19:51
Shau në Australian Open/ Federer, 3.000 dollarë gjobë
29/01 21:54
Kukësi – Partizani/ Luhet ndeshja në Air Albania
26/01 20:35
Debat për ligjin e sporteve/ Presidentët e ekipeve bojkotojnë takimin e organizuar nga vetë ata
24/01 20:02
Besmir Banushi/ Çiklisti nga Vlora, kampion kombëtar dhe ballkanik
23/01 17:41