Edi Rama për Top-Channel: Albini të shohë se kush e pengoi bashkimin doganor
12/11/2019 17:08

Kryeministri Edi Rama në një intervistë me gazetarin e Top-Channel Muhamed Veliu, transmetuar në emisionin Top-Talk, i bën një bilanc asaj cfarë u arrit në takimin e Ohrit dhe thekson se është i vendosur ta heqë kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës. Edi Rama flet me doza kritike për qëndrimet e Albin Kurtit I cili ka thënë se kjo iniciativë është e nxituar dhe e pa konsultuar. Kryeministri Rama kërkon më shumë vëmendje për këtë cështje nga kryeministri i ardhshëm i Kosovës të cilit i kërkon të shikojë dosjen e bashkimit doganor Shqipëri Kosovë se përse asnjëherë nuk u bë realitet.

Top Talk: “Paketa Antishpifje”, Helsinki & Unioni i Gazetarëve Shqiptarë: Qeveria të bëjë prapakthehu
11/12 16:53
Salianji në Top Talk: Pranon bashkëpunimin me “Babalen”.Gazetari Jetmir Olldashi nën mbrojtjen e PD
10/12 17:17
Top Talk/ Mentor Kikia: Prokuroria të flasë me prova për çdo abuzim në ndërtim
09/12 16:41
Top Talk: Luljeta Bozo nevojiten dy ekspertime për dëmet e tërmetit. Ja përse
07/12 21:37
Top Talk: Edi Rama “përplas” deputetin Lefter Maliqi me Sipërmarrësin Gjergj Luca. Ja shkaku…
07/12 20:16
Top Talk,Ngjela: Si prokuror do vija nën akuzë Metën,Berishën Ramën e Bashën për viktimat e tërmetit
06/12 16:55
Top Talk: Gjergj Bojaxhi kryeministri flet dhe përdor dy standarde për krizën post tërmetit
05/12 17:14
Top Talk: Dashamir Shehi kërkon anulimin e PPP-ve, Irena Beqiraj donatorët duan plan konkret
04/12 19:08
Top Talk: Bie paqja qeveri-opozitë, Rovena Voda e Jorida Tabaku “përplasen” për masat anti-krizë
03/12 19:05
Top Talk: Bankat e nivelit të dytë kanë një stok financiar prej 4 miliard eurosh
02/12 18:30
Top Talk: Bledi Çuçi qeveria do të strehojë çdo familje të dëmtuar nga tërmeti
29/11 17:58
Top Talk: Shqipëria në darën e tërmeteve. 850 lëkundje në total
28/11 18:34
Kristaq Kume në Top Talk: Nuk mund të ketë referendum para vitit 2021. Ja perse…
25/11 16:30
Top Talk: Arben Manaj rrëfen kush e kontrollon tregun e Kokainës në Britani
22/11 16:25
Frok Çupi një mesazh për Ilir Metën: Demokracia nuk mbrohet me ushtarë dhe armë
21/11 16:08
Dvorani në Top Talk: Respektoj institucionet dhe kushtetutën, kallëzimi penal i Presidentit i pabazë
20/11 17:56
Opozita në front të gjerë kundër ambasadorëve.Mesila Doda në Top Talk “i tall” për ecejaket e tyre…
19/11 16:22
Astrit Hafizi në Top Talk “shuplakë” Armand Dukës. Boll me trajnerë të huaj në kombëtare
18/11 16:24
Spartak Ngjela në Top Talk: Ilir Meta i çmendur, përmend ushtrinë kur s’ka askënd pas
15/11 16:24
Këshilltari i Metës: Në Kushtetuese shkojnë vetëm kandidaturat e betuara në Presidencë
14/11 17:19