Dyshoheshin si terroristë, Italia deporton dy shqiptarë
07/12/2017 15:27

Autoritetet italiane deportuan dy shtetas shqiptarë të dyshuar si xhihadistë. Sipas Ministrisë së Brendshme italiane, ata akuzohen për mbështetje të një grupi salafit dhe për favorizim të emigracionit të paligjshëm.

Të diplomuar ose jo, të rinjve që kërkojnë punë
16/12 15:25
Skuadra që shpëton jetë, 11 djemtë e Shkodrës që sfiduan përmbytjet
16/12 15:12
Pacolli kritikon Shqipërinë: Nuk ka bërë sa duhet për njohjen e pavarësisë
16/12 15:06
PD-LSI, protestë të hënën
16/12 15:04
Reshjet e shiut, përmbytet qendra e Laçit
16/12 14:08
Skandal në Dropull, bashkia i jep leje gurores në kundërshtim me ligjin
16/12 12:30
Mot i keq në Durrës e Vlorë
16/12 12:21
Veliaj, larg skandaleve të qeverisë
15/12 21:08
Pronat e Balilit, kush i dha tokë dhe historia e “Santa Quaranta”
15/12 20:15
Drejtësia e vonuar. Mijëra çështje të bllokuara, mungojnë gjyqtarët
15/12 15:24
Ndihma për përmbytjet, Vlahutin: Mekanizimi i BE-së funksionoi
15/12 14:56
Azilkërkuesit në Francë, ministri francez: 20 përqind në kampe janë shqiptarë
15/12 14:48
Tahiri, ndalimi mbetet në fuqi. Avokati: Nuk ka bazë
15/12 12:13
“Procesi i Berlinit”, May mbledh konservatorët e Ballkanit
14/12 20:14
Tahiri te “Krimet e Rënda”; do të pyetet për Habilajt, Sotën dhe Audin
14/12 20:06
Gjykim i shkurtuar për grupin e Treblovës
14/12 19:47
Tirana merr çmimin “Qyteti Inovator” në Ankara
14/12 16:21
Plehrat mbysin Vjosën, në lumë hidhen 50 mijë ton mbetje, në një vit
14/12 15:53
Tahiri nesër te “Krimet”
14/12 15:51
Debati në Kuvend, batutat që shkaktuan tension në sallë
14/12 15:50